Ви є тут

Головна

20 березня 2014 року в Запорізькому національному технічному університеті відбувся інтер-ТЕМПУС коучінг, присвячений пошуку та обговоренню ефективних шляхів досягнення мети міжнародної програми ТЕМПУС в ЗНТУ. У заході взяли участь декани факультетів, завідувачі кафедр, викладачі, співробітники ВНЗ, представники Центру працевлаштування студентів, студентського самоврядування, керівники компаній Запорізького регіону.

Із вступним словом до присутніх звернувся проф. Андрієнко О.М., помічник ректора з питань міжнародного співробітництва. Він надав загальну інформацію про освітню програму ТЕМПУС Європейського Союзу, яка підтримує модернізацію системи вищої освіти та фінансує між університетську співпрацю в сфері розробки та вдосконалення навчальних програм, управління університетами, взаємодії науковців та громадського суспільства, партнерство освіти і бізнесу, а також структурні реформи в сфері вищої освіти. Андрієнко О.М. у своїй промові підкреслив, що в цілому за 2004-2013 роки ЗНТУ взяв участь у виконанні 8-и проектів програми ТЕМПУС. В результаті виконання проектів була відкрита нова спеціалізація «Міжнародні фінанси»; розроблені практико-орієнтовані навчальні плани і модулі програм підготовки магістрів з інженерії; розроблено навчальний план підготовки магістрів за спеціальністю «Програмне забезпечення систем», який дає можливість отримання двох дипломів магістрів – українського та польського. Завдяки участі у проектах ТЕМПУС у ЗНТУ створена лабораторія передачі інформації, лабораторія CAD/CAM/CAE-систем, створений комп'ютерний клас, планується відкрити дистанційну лабораторію. Викладачі, співробітники і студенти мали можливість відвідати університети Вірменії, Литви, Бельгії, Польщі, Румунії, Чехії, Німеччині і Іспанії, пройти стажування або навчання у зарубіжних ВНЗ. Значним результатом участі у проектах було отримання ЗНТУ комп'ютерного обладнання, оргтехніки, ліцензійних програм та літератури на суму майже 150 тис. Євро.

Зараз ЗНТУ працює над виконанням п'яти проектів програми ТЕМПУС:

  • «Модернізація вищої технічної освіти в Грузії , Україні та Узбекистані для вирішення технологічних запитів » (ENGITEC) (2012-2015 р.р.);
  • «Промислове співробітництво і творча технічна освіта, засновані на дистанційному інжинірингу та віртуальному інструментарію» (ІCo-op) (2012-2015 р.р.);
  • «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти та промисловості в Україні, Грузії, Вірменії» (DesIRE) (2013-2016 р.р.);
  • «Центри передового досвіду для молодих учених» (CERES) (2013-2016 р.р.);
  • «Міжрегіональна мережа для інноваційного розвитку екосистем техносфери, яка базується на технологіях мікро- і нанооб'єктів» (2013-2016 р.р.).

У виконанні проектів приймають участь кафедри 4 інститутів ЗНТУ (Машинобудівний інститут, Інститут управління та права, Інститут інформатики та радіоелектроніки, Фізико-технічний інститут), а також партнери з промислових підприємств та компаній регіону.

На зустрічі були представлені презентації результатів виконання проектів ENGITEC (проф. Івщенко Л.Й.) та ІCo-op (доц. Пархоменко А.В.) за період жовтень 2012 року – березень 2014 року. Координатори нових проектів DesIRE (доц. Табунщик Г.В.), CERES (проф. Субботін С.О.) та «Міжрегіональна мережа для інноваційного розвитку екосистем техносфери, яка базується на технологіях мікро- і нанооб'єктів» (проф. Качан О.Я.), які розпочалися наприкінці 2013 року, висвітлили загальні та конкретні цілі проектів, напрями діяльності за проектами, очікувані результати та партнерство.

Присутні обговорили можливості міжпроектної взаємодії, спільні задачі, а також мотивацію учасників проектів.