17 жовтня 2016 року на кафедрі програмних засобів згідно з планом проекту TEMPUS 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR [DESIRE] «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних підходів для інтеграції освіти, науки та виробництва в Україні, Грузії, Вірменії» відбувся тренінг «Сучасні інтерактивні технічні засоби в інженерній освіті».

Викладачам було представлено інтерактивний комплекс, що був придбаний за кошти проекту DESIRE та встановлений в новій Лабораторії вбудованих систем та віддаленої інженерії (III корпус, а.53а).

Esprit Multi Touch (Польща) – це перша інтерактивна дошка в ЗНТУ, що надає безліч можливостей для проведення цікавих, динамічних, наочних лекцій, презентацій, семінарів, тренінгів.

Дошка створена на основі інфрачервоної технології, характеризується сучасним дизайном та функціональністю. Вона має інтерактивну поверхню, яка дозволяє керувати контентом підключеного комп'ютера, як за допомогою стілуса, так і просто пальцями. Причому, на дошці можуть одночасно працювати декілька людей (наприклад, викладач та студент, або два доповідачі), оскільки підтримується технологія розпізнавання 4-х та більше одночасних торкань. Користувачі можуть писати або малювати, обертати, масштабувати, переміщувати об'єкти подібно тому, як це робиться на екранах смартфонів або планшетів. За допомогою драйверів та спеціального програмного забезпечення всі дії з дошкою – записи, моментальні знімки, відео та інше можна зберігати на комп'ютері, редагувати та виводити на друк. Завдяки стійкій керамічній поверхні дошка може використовуватись також як традиційна ? для малювання маркерами.

Викладачі кафедри програмних засобів вже сьогодні розпочинають використання інтерактивного комплексу для навчання та спілкування, обміну ідеями та думками, а також наочної демонстрації навчальних матеріалів на заняттях зі студентами.

Команда проекту DESIRE