Ви є тут

Головна

Д.ю.н., проф., в.о. зав. кафедри конституційного, адміністративного та трудового права Максакова Р.М. долучилась до участі в обговоренні питань щодо впровадження можливостей штучного інтелекту в освітнє середовище.

Цьому був присвячений цикл лекцій, організований за підтримки Міністерства освіти і науки України на базі Національного університету фізичного виховання і спорту України. Відкриттям цього циклу стала лекція професорки Роуз Лаккін (Roze Luckin), почесної професорки Університетського коледжу Лондона, на тему «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні», яка відбулася 10 грудня 2024 року. Ця лекція стала першою у цілому циклі запланованих заходів, присвячених цій актуальній на сьогодні темі.

Змістовна і важлива доповідь Роуз Лаккін подарувала учасникам цінні знання про персоналізоване навчання, автоматизацію оцінювання, етичні виклики та стратегічне планування впровадження ШІ в освітній процес. 12 грудня відбулась друга лекція у рамках цілого циклу передбачених заходів про впровадження можливостей штучного інтелекту в освітнє середовище. Цього разу понад 4000 учасників з усіх куточків України долучилися, аби прослухати лекцію відомого британського науковця, професора Майка Шарплза на тему: «Генеративний штучний інтелект і освіта: можливості та виклики».

Професор детально ознайомив слухачів із інструкціями та практичними порадами для роботи з інструментами використання генеративного ШІ, а саме ChatGPT, в освітньому процесі, розповів про можливості їх застосування для написання есе, створення планів занять та ведення діалогів. Лекція була максимально практичною і відкрила нові горизонти для викладачів та студентів, надаючи поштовх для глибшого осмислення ролі технологій у сучасній освіті. Професор Шарплз підтвердив, що штучний інтелект — це неймовірна технологія, яка буде невід’ємною частиною освітнього процесу, незалежно від бажання його учасників.

Жваві обговорення наприкінці лекції дали змогу вести діалог із провідним світовим експертом та поставити найактуальніші питання. Продовжуємо рухатися вперед у напрямку інтеграції штучного інтелекту в освітній процес, зберігаючи академічну доброчесність та покращуючи якість освіти.