За запрошенням Запорізької торгово-промислової палати відбувся візит делегації ТПП Магдебурга та підприємців землі Саксонія-Ангальт до Запорізького регіону. 17 квітня німецька делегація відвідала ЗНТУ. Очолив делегацію головний керуючий ТПП Магдебурга пан Вольфганг Мерц. У складі делегації були також керівники підприємств: ТОВ «Центр допомоги дітям та підліткам Грос Бернеке», «РТМ – підбір кадрів & технічні послуги, Магдебург» та ТОВ «TEUTLOFF».

З вітальною промовою виступив ректор ЗНТУ професор Бєліков С.Б. та головний керуючий ТПП Магдебурга пан Вольфганг Мерц. Вони відзначили плідну співпрацю між ЗНТУ та ТПП Магдебурга в минулому, висловили надію на поновлення співробітництва та розвиток співпраці з Університетом Отто-фон-Геріке та Університетом прикладних наук Stendal. Представники німецьких компаній виступили з презентацією своїх фірм. Основна сфера інтересів німецьких компаній: культурний обмін, співпраця заради пошуку відповідних кандидатів для їхнього працевлаштування на підприємствах німецької землі Саксонія-Ангальт, реалізація спільних проектів.

З вітальним словом звернувся до присутніх директор Центру «Магдебург-Запоріжжя», професор ЗНУ Грищак В.З. Центр було засновано у 2004 р. за договором між ТПП Магдебурга, ЗНТУ та ЗНУ та започаткований проект «Підвищення кваліфікації випускників ЗНТУ та ЗНУ на підприємствах землі Саксонія-Ангальт». За цим проектом на підприємствах Німеччини пройшли дворічне стажування 18 випускників ЗНТУ. В.З. Грищак висловив надію, що роботу Центру буде відновлено, і наші випускники матимуть можливість проходити стажування на високотехнологічних підприємствах Німеччини.

Після презентацій гості обговорили з представниками кафедр можливі напрямки співпраці та відвідали музей ЗНТУ.