17 жовтня 2017 року відбулося відкриття меморіальної дошки Попову Веніаміну Степановичу (1927–2010 р.р.), засновнику кафедри «Обладнання і технології зварювального виробництва» (з 1964 по 2006 р.р.), ректору ЗМІ ім. В.Я. Чубаря (з 1978 по 1993 р.р.), доктору технічних наук, професору, академіку Академії Інженерних Наук, заслуженому діячу науки і техніки України.

З моменту організації кафедри ОТЗВ 25 квітня 1964 р. енергійний вчений-педагог Веніамін Степанович Попов створив колектив однодумців, яких поєднувало прагнення розвитку науково-технічного прогресу, втілений в високотехнологічних процесах зварювання. За 50 років кафедра підготувала більш 3000 інженерів, що працюють у різних галузях промисловості України та світу.

Ця видатна людина зробила неоціненний вклад у розвиток університету, становлення вищої освіти в Україні, підняття технічного рівня науки в багатьох галузях.

Урочисте відкриття меморіальної дошки очолив ректор ЗНТУ Бєліков Сергій Борисович. Відкрили дошку: завідувач кафедри ОТЗВ професор Овчинников О.В., професор кафедри ОТЗВ Попов С.М., ректор ЗНТУ Бєліков С.Б. та випускник кафедри генеральний директор «Запоріжтрансформатор» Клейнер І.В.

З промовами виступили: голова Запорізького відділення Спілки промисловців та підприємців України Головко О.С., скульптор Чак Б.Ю., ректор Класичного приватного університету Огаренко В.М.

На урочистому засіданні кафедри виступили зі спогадами про В.С. Попова генеральний директор «Тріада–сварка» Красносельський К.В., головний зварювальник «Мотор–Січ» Петрик І.А., головний зварювальник ЗТР Алексєєв М.І., заступник голови ради ветеранів ЗНТУ Гамов М.С., декан ІФ-факультету Климов О.В., професор кафедри «Технологія металів» Мітяєв О.А., доцент кафедри ОТЗВ Савонов Ю.М., завідуюча музею ЗНТУ Деркач Н.В., професори кафедри ОТЗВ Биковський О.Г. та Бриков М.М.

Так, відтепер Попов В.С. завжди з колективом, де тривалий час працював, керував ним, зробивши чимало доброго, світлого, вічного!