Ви є тут

Головна
Участь ЗНТУ у проектах програми ТЕМПУС

У 2012-2013 н.р. Запорізький національний технічний університет працював над виконанням 3-х проектів програми ТЕМПУС. Проекти фінансуються Європейським Союзом.

Робота ЗНТУ за проектом PROMENG «Професійно орієнтовані магістерські програми в галузі інжинірингу в Росії, Узбекистані, Україні» наближується до завершення. У квітні 2013 р. на базі ЗНТУ було проведено моніторинг проекту. У засіданнях були задіяні викладачі та студенти ЗНТУ та інших ВНЗ м. Запоріжжя. В роботі моніторингу проекту взяли участь ректор ЗНТУ професор Бєліков С.Б., відповідальний за виконання проектів ТЕМПУС професор Андрієнко О.М., директор національного Темпус-офісу в Україні Шитікова С.П., представник Берлінського технічного університету Олена Ейнгорн. Комісія високо оцінила результати виконання проекту: узгодження навчальних планів із закордонними партнерами, відкриття лабораторії прийому/передачі даних на кафедрі комп'ютерних мереж та систем, обладнання комп'ютерного класу на кафедрі програмних засобів. Національний Темпус-офіс в Україні нагородив почесним дипломом менеджера проектів програми ТЕМПУС Андрієнка О.М. за ініціативність, творчий пошук, сприяння розвитку міжнародної співпраці. Заключну конференцію за проектом планується провести у вересні 2013 р. на базі вищого технічного училища ім. Баумана у Москві.

У жовтні 2012 р. ЗНТУ отримав два нових гранти на участь у проектах програми ТЕМПУС: «Промислове співробітництво та креативна інженерна освіта на основі дистанційної інженерії та віртуального інструментарію» (iCo-op) та «Модернізація вищої інженерної освіти в Грузії, Україні і Узбекистані відповідно до технологічних викликів» (ENGITEC). У виконанні проекту iCo-op задіяні кафедра програмних засобів, проекту ENGITEC – кафедра металорізальних верстатів та інструменту. Проекти розраховані на три роки. Робота над проектами розпочалася з 15 жовтня.

Основна мета проекту «Промислове співробітництво та креативна інженерна освіта на основі дистанційної інженерії та віртуального інструментарію» (iCo-op) – зміцнити партнерство університет-підприємство у Вірменії, Грузії та Україні шляхом модернізації інженерної освіти на базі дистанційної інженерії і віртуального інструментарію, а також сучасних методів професійної освіти на підприємствах. Загальна сума гранту за цим проектом складає понад 1 млн. Євро.

Конкретні задачі проекту iCo-op : розробка методики для визначення і моніторингу попиту на знання і досвід у промисловості; розробка програм навчання, які містять в собі трансверсальні технології та використання дистанційних лабораторій, знань віртуального інструментарію; будування взаємовигідних партнерських відносин між академічними закладами та підприємствами шляхом запропонування програм стажувань та сучасних галузевих програм навчання.

У стартовій зустрічі за проектом iCo-op взяв участь координатор проекту від ЗНТУ Андрієнко О.М., помічник ректора з питань міжнародного співробітництва. Зустріч відбулася у Технічному університеті Ільменау (Німеччина) у грудні 2012 р. На стартовій зустрічі було зроблено презентацію ЗНТУ та обговорено план виконання проекту.

У червні 2013 р. відбулася друга зустріч партнерів за проектом iCo-op. Зустріч відбулася у Харкові на базі НТУ «ХПІ». ЗНТУ представляли професор Андрієнко О.М. та Притула А.В., професор кафедри програмних засобів.

Під час другої зустрічі всі партнери звітували про заходи, виконані у першому півріччі 2013 р. Було обговорено установку дистанційних лабораторій у ВНЗ-учасниках проекту та розглянуті задачі на друге півріччя 2013 р. Також обговорені результати стажування викладачів університетів у тренінгу «Best EU practices», який проходив у технічному університеті м. Брасов, Румунія. Від ЗНТУ у тренінгу взяли участь доценти кафедри програмних засобів Табунщик Г.В. та Пархоменко А.В.

В цілому за 2007-2012 р.р. ЗНТУ взяв участь у виконанні 5-х проектів програми «Темпус», в результаті чого викладачі, співробітники і студенти мали можливість відвідати університети Бельгії, Литви, Польщі, Чехії, Німеччини і Іспанії, пройти стажування або навчання у зарубіжних ВНЗ за рахунок проекту. Значним результатом участі у проектах було отримання ЗНТУ комп'ютерного обладнання, оргтехніки, ліцензійних програм та літератури на суму майже 125 тис. Євро.

 

Андрієнко О.М. виступає з доповіддю на зустрічі партнерів проекту iCo-op в Технічному університеті Ільменау

 

Моніторинг проекту Променг

 

Відділ міжнародних зв'язків і роботи з іноземними студентами