У період з 28 лютого по 28 березня 2015 в рамках проекту TEMPUS «Модернізація вищої інженерної освіти в Грузії, Україні та Узбекистані відповідно з технологічними Виклики» (530244-TEMPUS-1-2012-1-SE-TEMPUS-JPCR) на базі Кутаїського державного університету Акакія Церетелі було проведено тренінг 20 магістрів із 10 вузів учасників проекту.
Метою тренінгу було вивчення програмного забезпечення Delcam та підвищення рівня володіння CAD/CAM системами з подальшим застосуванням отриманих знань для виконання магістерських робіт.
В ході тренінгу вивчалися 4 програмних продукта Delcam (PowerSHAPE, PowerMILL, FeatureCAM, ArtCAM):
PowerSHAPE - включає в себе базові можливості поверхневого, твердотільного і каркасного моделювання та імпорт даних у форматах STEP, IGES, VDA та AutoCAD, а також роботу з триангульованими даними, морфінг, створення і редагування G2-кривих та В-сплайнів, ряд операцій глобального редагування поверхонь;
PowerMILL - пакет для підготовки високоефективних керуючих програм для фрезерних верстатів з ЧПК, вважається кращою системою підготовки керуючих програм (КП) для фрезерної обробки виробів складної форми;
FeatureCAM - CAD/CAM система, заснована на принципах раціональної обробки елементів дозволяє будувати або імпортувати деталі; ідентифікувати елементи деталей (отвори, кишені, пази, поверхні фрезерування); створювати і симулювати процес обробки; генерувати NC коди керуючої програми.
ArtCAM - потужний, легкий у використанні набір засобів моделювання, який надає дизайнерові свободу при створенні складних просторових рельєфів, дозволяє імпортувати математичні моделі; імпортувати і використовувати моделі, отримані на лазерних і традиційних скануючих пристроях; створювати 3D рельєфи по плоскій геометрії; наносити об'ємну текстуру на деталі; створювати моделі з напівтонових зображень; створювати збірки, що складаються з різних моделей; створювати КП для різних верстатів.
Відкрив тренінг ректор університету Георгій Гавтадзе, вітальною промовою у якій відзначив значущість сучасних технологій у виробництві та освіті. Програма навчання включала в себе, як лекційну так і практичну частини, останнє виконувалося в окремо відведений час. За підсумком, команда від кожного університету, яка складалася з двох чоловік представників університету, повинна була представити презентацію своєї роботи. Студенти повинні були проявити не тільки свої знання в сфері моделювання і розробки керуючих програм, але і вміння працювати в команді. Результатом роботи була презентація в якій були представлені матеріали: - з моделювання та створення складального вузла в системі PowerSHAPE, створена у середовищі FeatureCAM керуюча програма на обробку деталі для токарного верстата з ЧПК та створена модель герба університету з розробкою керуючої програми у середовищі ArtCAM. Підсумкові роботи були представлені комісії до якої увійшли викладачі профільних кафедр Кутаїського університету на яких надалі буде впроваджуватися програмне забезпечення Delcam. Всі команди успішно впоралися з поставленим завданням, продемонстрували високий рівень отриманих знань і вміння працювати у команді.
Крім освітньої програми у студентів була можливість відвідати пам'ятки Грузії. У вихідні дні студенти відвідали Батумі і Тбілісі, будівлю парламенту Грузії, «Печери Прометея» в передмісті Кутаїсі та стару церкву в Мцхеті.
Віталій Клименко, Павло Глушко каф. МВ та І