02 грудня 2014 року у ЗНТУ відбувся тренінг «Знайди свій безпечний шлях», організований Центром сприяння працевлаштуванню студентів та випускників та ГО «Центр розвитку кар'єри «Професіонали».

Захід був спрямований на формування кола знань, світогляду щодо проблеми торгівлі людьми, участь у ньому взяли 28 студентів молодших курсів усіх факультетів ЗНТУ. За проведення дякуємо фасилітаторам: Кирилу Дядя, Інні Бойко, Катерині Собіній та Миколі Фазану.

За форматом захід був побудований у вигляді подорожі за таким маршрутом:

• Станція «Поруч з тобою»
  • Станція «Як не стати живим товаром»
  • Станція «Торгівля людьми: запитання-відповіді»
  • Станція «Твоє життя - твій вибір».

Учасники об'єдналися у 4 групи та здійснювали подорож за цим маршрутом, визначивши проблему торгівлі людьми та виконавши ряд інтерактивних вправ:

• на прикладах оголошень щодо роботи за кордоном навчилися визначати ступінь ризику та сумнівності цих пропозицій,
  • визначали план дій та прийняття рішень у випадку, коли хтось із близьких опинився у ситуації торгівлі людьми,
  • аналізували можливі ризики, пов'язані з роботою за кордоном;
  • колективно моделювали ситуацію поїздки молодої людини на роботу за кордон: її життєвих обставин, причин, що спонукали її до прийняття такого рішення, умов, у яких ця людина могла опинитися, прибувши на робоче місце, плану її дій у випадку, якщо вона стала жертвою торгівлі людьми;
  • визначили перелік організацій, служб, куди можна звертатися, вивчили номери «гарячих ліній».

В цілому, тренінг пройшов дружньо, жваво, цікаво та змістовно, за що висловлюємо подяку фасилітаторам та студентам, які відвідали захід.

Телефон національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми: 0-800-500-335