Ви є тут

Головна

1 грудня 2014 року відбувся інтер-ТЕМПУС коучінг, присвячений пошуку ефективних шляхів досягнення цілей проектів DESIRE «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти та промисловості в Україні, Грузії, Вірменії» та ENGITEC «Модернізація вищої інженерної освіти в Грузії, Україні та Узбекистані відповідно з технологічними викликами».

Викладачі кафедр Програмних засобів та Металорізальних верстатів та інструменту обговорили спільні задачі, пов'язані з впровадженням сучасних європейських методик навчання та інноваційних педагогічних технологій в інженерну освіту, а також проблеми створення в ЗНТУ нових лабораторій «Вбудованих систем та віддаленої інженерії», а також «Міжфакультетської лабораторії технології та проектування виробів».

В заході взяли участь студенти кафедри програмних засобів, що навчаються за спеціальностями «Програмне забезпечення систем» та «Інформаційні технології проектування». Старші викладачі кафедри МВтаІ В.Ю.Клименко та П.В.Глушко продемонстрували студентам можливості сучасного обладнання, що використовується для автоматизації проектування та виробництва – вимірювальну руку MicroScribe G2X, фрезерно-гравірувальний верстат фірми Roland MDX-20 та 3D-принтер фірми Ultimaker.

Особливу зацікавленість викликала технологія тривимірного друку, яка сьогодні здатна змінити наше життя, роботу та сферу розваг. Провідні світові компанії (наприклад, Airbus, General Electric, Boeing, Ford, Nike та інші) широко використовують 3D-принтери для швидкого прототипування, а також виготовлення реальних виробів. В першу чергу, це можливість оцінити ергономіку майбутнього виробу, його функціональність і можливості складання, а також суттєво зменшити кількість прихованих помилок перед запуском виробів в серію.

В рамках проекту DESIRE планується розробка та впровадження в навчальний процес модулю «CAD/CAM/CAE для вбудованих систем», а також придбання 3D-принтера. Тому, вивчення практичного досвіду та матеріально-технічного оснащення кафедри МВтаІ є добрим стартом для викладачів і студентів кафедри ПЗ.

Використання технології тривимірного друку в ЗНТУ сприятиме підвищенню наочності та ефективності навчання фахівців різних напрямів підготовки та спеціальностей, оскільки питання автоматизації проектування та виробництва на основі сучасних високотехнологічних рішень є актуальними сьогодні для будь-якої галузі.

Пархоменко А.В., доцент кафедри Програмних засобів