У рамках програми Internship Programme of German Business for Ukraine ( http://stipendienprogramm-ukraine.de/en/ ) студент кафедри програмних засобів ЗНТУ Дмитро Кравченко (КНТ-722м) отримав грант та знаходився три місяці на стажуванні у Німеччині. Ця програма надає унікальну можливість студентам та аспірантам отримати практичний досвід роботи, перейняти інноваційні підходи провідних компаній Німеччини та застосувати теоретичні знання, отримані під час навчання у університеті.

Відбір проходив в декілька етапів. На першому етапі здійснювалась подача заявки на сайт програми, на другому – співбесіда, метою якої було визначення рівня професійної підготовки та володіння іноземною мовою, і на останньому – відбір кандидатів німецькими компаніями. Стипендіати, яких було обрано компаніями, розпочали стажування із 1 лютого. Наприкінці січня, до початку стажування, всі стипендіати проходили підготовчий тиждень у Берліні, де знайомилися із культурою та традиціями Німеччини, навчалися незвичній для Україні, але розповсюдженій у Європі справі сортування сміття, практикувалися у ділових комунікаціях. Також, протягом цього тижня стипендіати мали можливість поспілкуватись та задати питання представникам різних міністерств та відомств Німеччини.

Дмитра обрала відома в світі компанія Bosch Rexroth AG, що належить до групи компаній Robert Bosch GmbH ( https://boschrexroth.com/ ) та є одним з провідних світових постачальників приводних систем та систем управління. Стажування проходило у штаб-квартирі компанії у місті Лор на Майні. Компанія розробляє, виготовляє і поширює свої компоненти і системні рішення в більш ніж 80 країн світу. Робота студента у Bosch Rexroth була пов'язана із комунікаціями реального часу та розробкою програмного забезпечення для мікроконтролерів IndraMotion MLC на мові С++. За час стажування, окрім отримання безцінного досвіду, Дмитрові також вдалося помандрувати, відвідати багато видатних культурних та туристичних місць Німеччини, а також відвідати Італію та Голандію.

З 19 по 21 травня 2017 року учасники програми збираються для обговорення підсумків стажування в м. Одеса.

Участь в програмі Internship Programme of German Business for Ukraine сприяє інтеграції Україні в європейський культурний, освітній та економічний простір та дозволяє нашим студентам отримати сучасні знання та практичні навички, що допоможуть їм у майбутній професійній діяльності.

Анжеліка Пархоменко, доцент кафедри програмних засобів