За підтримки мобільності програми Erasmus+ KA1 – International Mobility for Staff teaching and training activities (KA1 2016-1-BE02-KA107-017264) представники кафедри програмних засобів ЗНТУ завідувач кафедри, д.т.н., проф. С.О. Субботін та професор, к.т.н., доц. Г.В. Табунщик з 8 по 18 березня 2017 р. здійснили візит до Католицького університету (КУ) Льовен (Бельгія), де в кампусі де Наєр вже проходять навчання аспірант кафедри програмних засобів О. Гладкова та студенти М. Захарова і П. Шинкаренко. Загальні цілі мобільності – набуття досвіду викладання в міжнародному контексті та підготовка для майбутньої співпраці.
КУ Льовен є провідним і найбільшим університетом Бельгії. Він входить до першої десятки рейтингу університетів світу. Маючи значний науковий та освітній потенціал КУ Льовен в межах мобільності Еразмус+ КА1 надає викладачам і студентам ЗНТУ можливість долучитися до його освітніх програм, наукових проектів, матеріально-технічних ресурсів.
Учасники мобільності ознайомився зі структурою КУ Льовен, сучасними технічними засобами і освітніми підходами, навчальними матеріалами, розробленими в КУ Льовен, освітнім процесом відповідно до Болонської системи. Мобільність персоналу ЗНТУ містила такі елементи, як лекції, стажування, семінари / практикуми, дослідницьке керівництво студентами, дистанційне навчання / он-лайн-курси, проблемно-орієнтоване навчання / тематичні дослідження власні науково-дослідницькі активності, реклама та подальший моніторинг мобільності Erasmus+, спільне тренування викладачів, спільні заходи і зустрічі, планування майбутньої Erasmus+ співпраці, культурні заходи.
Протягом візиту викладачі та студенти ЗНТУ взяли участь у численних спільних заходах:
Участь у Ярмарку вакансій (job fair) 11 березня 2017 р., де брали участь понад 80 провідних компаній Європи і світу, дозволила представникам ЗНТУ ознайомитися з практикою організації співпраці з підприємствами в КУ Льовен, встановити нові контакти з представниками провідних ІТ підприємств. Представники європейських підприємств висловили велику зацікавленість у працевлаштуванні випускників кафедри як в країнах Європейського Союзу, так і в Україні.
Участь у Міжнародних днях КУ Льовен та Коледжу ім. Томаса Мора ( http://www.iiw.kuleuven.be/denayer/international-days-2017 ), що проходили 15-17 березня 2017 р. у кампусі де Наєр під гаслом "Universal Human Rights through the eyes of the younger generation", взяли представники Ізраїлю, Франції, Німеччини, України, США, Литви, Словаччини, Великобританії, Португалії, Нідерландів, Ефіопії, Туреччини та Китаю. Це дозволило викладачам та студентам ознайомитися з науковими дослідженнями та матеріалами навчальних курсів провідних університетів світу, а також отримати практичний досвід спілкування англійською мовою. Значну організаційну підтримку візиту здійснили професори КУ Льовен Д. Ван Мероде та П. Аррас, які восени 2016 р. відвідали ЗНТУ в межах академічної мобільності Еразмус+.
Проф. С.О. Субботін прочитав лекції з інтелектуальних систем технічного і біомедичного діагностування студентам КУ Льовен та партнерських університетів, які брали участь у Міжнародних днях: 13.03.2017 р. – в кампусі Льовен, 16.03.2017 р. – в кампусі Гіль та 17.03.2017 р. – в кампусі де Наєр КУ Льовен. Також в межах міжпроектної співпраці та синергії програм Темпус та Еразмус+ Європейського Союзу обговорювалися питання роботи з молодими ученими та науково-дослідної роботи студентів, зокрема досвід, отриманий в ЗНТУ при виконанні проекту "Центри передового досвіду для молодих учених" (CERES).
Проф. Г.В. Табунщик провела практичні заняття з використання мови програмування Python для апаратної платформи Raspberry Pi для студентів KU Leuven та студентів магістратури програми подвійних дипломів з вбудованих систем Університету Прикладних Наук м. Дортмунд (Німеччина), що проходили блочне навчання в Кампусі Де Наєр з 13.03.2017 по 17.03.2017. В рамках міжнародних днів для студентів та аспірантів з Інформаційних технологій провела лекції «Якість Інформаційних Систем». Для розширення можливостей майбутнього партнерства Табунщик Г.В. провела презентацію Запорізького національного технічного університету, наукових шкіл університету та нових магістерських програм, що будуть викладатися англійською мовою та будуть втілені в навчальний процес завдяки співпраці ЗНТУ з Британською радою (British Council).
Значну увагу приділено питанням реформування вищої освіти у Європі та організації нових спільних освітніх і наукових проектів за участю ЗНТУ в межах програми Erasmus+ (KA1 та KA2), а також програми "Horizon 2020".
Важливим результатом виконання спільних проектів Темпус та мобільності Еразмус+ є встановлення довготривалого міжнародного партнерства ЗНТУ з КУ Льовен.
Учасники мобільності також розширили свій культурний досвід, відвідали численні екскурсії, отримали досвід неформального спілкування з іноземними колегами.
Сергій Субботін
завідувач кафедри програмних засобів
Завантажити зображення у повному розмірі (2.8 МБ)