Ви є тут

Головна

Інтернаціоналізація ВНЗ – складне та багато векторне завдання. Сьогодні Запорізький національний технічний університет є партнером в проектах Еразмус + KA1 та KA2, завдяки яким студенти мають можливість навчатись протягом семестру в університетах Німеччини та Бельгії та не тільки отримати знання європейського рівня, а також поліпшити свої навички в міжкультурному спілкуванні. Кожного року виникають все нові можливості. Тому питанням міжнародної співпраці, сучасному стану та перспективам, можливостям для науковців, викладачів та студентів і було присвячено круглий стіл «Програми Європейського союзу для розвитку потенціалу ЗНТУ», що проходив 26 жовтня.

Учасників урочисто привітав ректор ЗНТУ проф. Сергій Борисович Бєліков, та відзначив важливість міжнародної співпраці на всіх рівнях, тенденцію до збільшення кількості проектів за підтримки Європейського союзу та можливостей для викладачів та студентів університету. Учасників круглого столу привітали проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності д.т.н., проф. В.В. Наумик та проректор з науково-педагогічної роботи та перспектив розвитку д.т.н., проф. Д.М. Піза.

На круглому столі були присутні представники Католицького Університету Льовена (Бельгія) проф. П. Аррас та Університету прикладних наук та мистецтв (Німеччина) проф. Карстен Волф, з якими ЗНТУ вже зв'язує багаторічне партнерство. Вони відзначили, що ЗНТУ є надійним партнером і зробили презентації щодо майбутніх перспектив розвитку співпраці.

За 3 роки програми обміну студентами Erasmus+ KA1 з католицьким університетом Льовена, вже пройшли навчання протягом семестру в Кампусі Де Наір 3 аспіранти та 12 магістрів. Зараз в кампусі проходять навчання аспірантка Н. Черновол (Тема дисертації: «Програмування та керування гібридними оброблювальними центрами з числовим програмним керуванням», Керівник від ЗНТУ: к.т.н., доцент С.І. Дядя, керівник від КУ Льовен, проф. Б. Лауренс), та 2 магістри: О. Куртов (тема роботи «Збільшення терміну роботи електродів для контактного зварювання за допомогою нанесення покриття електронно іскровим способом», керівник від ЗНТУ С.П. Бережний, керівник від Льовена проф. Ван Ременент), В. Старіков (Керівник від ЗНТУ: к.т.н., доцент С.І. Дядя, керівник від КУ Льовен проф. Е. Фераріс)

Під час круглого столу було розглянуто стан виконання поточних проектів Internet of Things: Emerging Curriculum for Industry and Human Applications [ALIOT] (доповідач зав. каф. КСМ Кудерметов Равіль Камілович) та Innovative Multidisciplinary Curriculum in Artificial Implants for Bio-Engineering BSc/MSc Degrees [BIOART] (доповідач проф. каф. ПЗ Табунщик Галина Володимирівна).

Декан факультету менеджменту В.В. Корольков презентував наукові та навчальні сфери діяльності факультету, перспективи співпраці.

Виконавці міжнародних проектів індивідуальної мобільності ділилися досвідом та викликами, що стояли перед ними: докторант кафедри Гермашев Антон розповів про досвід мобільності в рамках проекту Erasmus+ KA1 як аспіранта і викладача. Доцент кафедри програмних засобів Сердюк Сергій Микитович розповів про програми, що фінансуються DAAD, та про свій досвід наукового стажування.

Доповідь провідного конструктора управління електроустановок і газоперекачувальних агрегатів ВАТ Мотор-Січ С.В. Білошапи, що зробив презентацію енергетичного комплексу ГТЕВС-2б5С, визвала жвавий інтерес. Були обговоренні можливості втілення промислового інтернету речей та перспективи співпраці з науковими групами університетів.

Учасники круглого столу розробили план дій для подальшої співпраці та розширення можливостей співпраці.