Ви є тут

Головна

Наприкінці березня 2017 року завершується виконання міжнародного освітнього проекту TEMPUS 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR [DESIRE] «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних підходів для інтеграції освіти, науки та виробництва в Україні, Грузії, Вірменії». Вся інформація про проект доступна на сайті ЗНТУ в розділі DESIRE.

21-22 лютого 2017 року на базі університетського коледжу Томас Мор Мехелен-Антверпен, Бельгія представники партнерських університетів Бельгії, Німеччини, Словаччини, України, Грузії та Вірменії зібралися для фінальної зустрічі.

Про основні здобутки ЗНТУ за три роки виконання проекту (грудень 2013-лютий 2017) звітували професор кафедри програмних засобів Галина Табунщик та доцент кафедри програмних засобів Анжеліка Пархоменко.

До виконання проекту в ЗНТУ були залучені:

  • три факультети (Комп'ютерних наук та технологій, Радіоелектроніки та телекомунікацій, Інженерно-фізичний);
  • три кафедри (програмних засобів, радіотехніки та телекомунікацій, інформаційних технологій електронних засобів);
  • п'ять спеціальностей (Інформаційні технології проектування, Програмне забезпечення систем, Системи штучного інтелекту, Радіотехніка, Радіоелектронні пристрої та засоби);
  • чотирнадцять викладачів (С.Б.Бєліков, Г.В.Табунщик, А.В.Пархоменко, С.М. Сердюк, С.В.Морщавка, А.В.Пархоменко, О.Фарафонов, М.О.Поляков, М.Міщенко, Т.І.Каплієнко, О.М.Гладкова, Н.О.Миронова, Ж.К.Камінська, О.Петрова)

В результаті виконання проекту були розроблені або модифіковані 19 дисциплін. До пілотного навчання у весняному семестрі 2016 року були залучені 10 дисциплін та 203 студента, в осінньому семестрі 2016 року – 12 дисциплін та 352 студента.

Тематика виконаних за звітний період курсових та дипломних робіт студентів також була пов'язана з тематикою проекту (FPV Auto Project, Smart Campus, ISRT Remote lab, SMART LIFE, FC Buggy, Remote lab RELDES, Remote lab IoT & Smart House, 3D printing technologies).

Крім того, студенти реалізували різноманітні науково-дослідні проекти, про які звітували на конференціях Тиждень Науки ЗНТУ-2016 (квітень 2016 року), Сучасні проблеми та досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікацій та інформаційних технологій (вересень, 2016 року).

Завдяки проекту в ЗНТУ з'явилися перші стартапи – SMART LIFE за підтримки компаній Brig Retail (м. Київ) та Vanderslab (м. Запоріжжя), а також Smart Campus, за підтримки Томас Мор Мехелен-Антверпен. Розроблені та впроваджені в навчальний процес власні віддалені лабораторії – Remote lab RELDES, Remote lab IoT & Smart House, ISRT Remote lab.

Представники європейських університетів декілька раз відвідували ЗНТУ з лекціями та майстер-класами (жовтень 2015, листопад 2016). Викладачі ЗНТУ провели майстер-класи для колег в Київському університеті ім. Бориса Грінченка, а також в університетах Грузії та Вірменії.

Корисною інформацією щодо нових практично-орієнтованих підходів у навчанні викладачі обмінювались під час тренінгів та літніх шкіл в Університеті Костянтина Філософа (м. Нітра, Словаччина), в Технічному університеті Ільменау (м. Ільменау, Німеччина), в Томас Мор Мехелен-Антверпен (Кампус де Найер, Бельгія)

До організації та проведення безкоштовних тренінгів для викладачів консорціуму також долучилися компанії FABBERS, м.Київ та PTC, Бостон, США.

Головним результатом виконання проекту стала нова найсучасніша лабораторія Вбудованих систем та віддаленої інженерії, відкрита в ЗНТУ за підтримки ректора Сергія Борисовича Бєлікова. Завдяки проекту в ЗНТУ з'явився перший інтерактивний комплекс, який сьогодні активно використовується в навчальному процесі. Загалом, за кошти проекту придбано нового обладнання на суму 25 тисяч євро.

В рамках проекту було організовано вебінари для викладачів ЗНТУ, а також тренінг з використання системи дистанційного навчання (СДН) на базі LMS Moodle. Матеріали з нових дисциплін доступні студентам в СДН.

За час проекту було організовано чисельні зустрічі з майбутніми студентами, викладачами шкіл та представниками інших вишів. Нова лабораторія була представлена також закордонним гостям під час їх візиту для святкування річниці ЗНТУ у листопаді 2015 року.

Студенти демонстрували нове обладнання та власні розробки, створені в рамках проекту, на Днях відкритих дверей ЗНТУ, на виставках STEM Освіта запорізького краю, Освіта-2016 в Козак палаці. Декілька років підряд (2015-2016) розробки викладачів в рамках проекту отримали визнання на Національному виставковому конкурсі «Видатні науково-практичні досягнення в освіті», м.Київ.

У вересні 2016 року в рамках міжнародної НТК «Сучасні проблеми та досягнення в галузі радіотехніка, телекомунікацій та інформаційних технологій» було організовано роботу спеціальної секції «Вбудовані системи та Інтернет речей».

Корисним досвідом стала участь викладачів ЗНТУ у міжнародному симпозіумі в університет Костянтина Філософа в м. Нітра, Словаччина.

За час проекту були організовані зустрічі з представниками компаній Запорізького регіону та підписані Договори про співпрацю (Vanderslab, AKTIV, Noosphere Ventures, Livestream LLC).

Для розповсюдження інформації про результати виконання проекту було підготовлено та надруковано інформаційний бюлетень (pdf, 758 КБ) та флаєр.

За планом проекту були розроблені три навчальних посібника, надруковані чисельні статті в журналах за кордоном та в Україні, в тому числі у співавторстві з європейськими партнерами.

Для оцінки якості нових курсів були розроблені анкети для опитування студентів-учасників пілотного навчання. 70 студентів всіх курсів навчання оцінили роботу викладачів та запропонували заходи з покращення навчальних матеріалів.

На цей час чотири аспіранта кафедри програмних засобів проводять дослідження за тематикою проекту, а аспірантка Ольга Гладкова працює над дисертацією в Томас Мор Мехелен-Антверпен разом з європейськими колегами.

Нові дисципліни, створені за час проекту були представлені під час тренінгу для викладачів "English as the medium of instruction", що проводився Британською Радою в Україні (м. Київ, 9-13 лютого 2017 року).

На сьогоднішній день ще вирішуються деякі питання з приводу придбання додаткового обладнання для проведення лабораторних робіт з робототехніки та підготовки фінального звіту для Європейської комісії.

Участь ЗНТУ в проекті DESIRE сприяла появі в навчальних планах нових сучасних дисциплін, розвитку технічних засобів навчання, а також підвищенню кваліфікації викладачів.