З 8 по 11 травня 2017 року на базі Чорноморського державного університету ім. Петра Могили (м. Миколаїв) відбулися заходи в рамках міжнародного освітнього проекту ALIOT «Іnternet of Things Emerging Curriculum for Industry and Human Application» (573818-ЕРР-1-2016-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP) за програмою ERASMUS+.
Робота розпочалася 8 травня з моніторингової місії національного ERASMUS+ офісу в Україні. В наступні дні відбулася Весняна тренінг-школа AIST 2017 для студентів, молодих вчених та викладачів за участю представників всіх вишів та компаній консорціуму:
- Ньюкасльского Університету, м. Ньюкасл-апон-Тайн, Велика Британія;
- Міського Університету Лідза , м. Лідз, Велика Британія;
- Національного аерокосмічного університету ім. М.Є.Жуковського «ХАІ», м. Харків, Україна;
- Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, м. Миколаїв, Україна;
- Запорізького національного технічного університету, м. Запоріжжя, Україна;
- Одеського національного політехнічного університету, м. Одеса, Україна;
- Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, м. Чернівці, Україна;
- Тернопільського національного економічного університету, м. Тернопіль, Україна;
- Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, м.Сєверодонецьк, Україна;
- Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова, м. Київ, Україна;
- Асоціації ІТЕ, м. Київ, Україна.
Згідно програми 9 та 11 травня були представлені нові курси, що створюються за планом проекту, відбулися доповіді, лекції та тренінги. Від ЗНТУ з презентаціями наукових та навчально-методичних розробок виступили:
- Равіль Кудерметов, завідувач кафедри комп'ютерних систем та мереж, «Моделе-орієнтоване проектування кібер-фізичних систем»;
- Вадим Шкарупіло, доцент кафедри комп'ютерних систем та мереж, «Моделювання програмно-визначених комп'ютерних мереж. Поточні рішення та відкриті проблеми»;
- Анжеліка Пархоменко, доцент кафедри програмних засобів, «Інженерія програмно-апаратної платформи для систем Розумний Будинок»;
- Олександр Соколянський, аспірант кафедри програмних засобів, «Розробка та застосування віддаленої лабораторії для проектування вбудованих систем»;
- Юлія Соколова, студентка гр. КНТ-613 «Програмно-визначені комп'ютерні мережі: минуле, теперішнє, майбутнє»;
- Дмитро Кравченко, студент гр. КНТ-722м «Використання платформ Raspberry Pi та OpenHAB для управління системою Розумний Будинок».
10 травня 2017 року учасники школи відвідали Південноукраїнський енергокомплекс ( http://www.sunpp.mk.ua/ru/news/news_sunpp/5026 ), побували у інформаційному центрі, на пристанційному та оглядовому майданчиках Південноукраїнської АЕС та Ташликської ГАЕС, оглянули повномасштабний тренажер блочного щита керування. Під час візиту фахівці станції розповіли гостям про структуру комплексу споруд, систему автоматичного управління, заходи безпеки та охорони навколишнього середовища.
На заключному засіданні 11 травня з основними підсумками Весняної школи виступили професор ХАІ В'ячеслав Харченко та представник грантхолдера – Ньюкасльського Університету – професор Кріс Філіпс. Вони також урочисто вручили учасникам Весняної школи Сертифікати.
Команда проекту ALIOT