З 16 по 19 жовтня 2014 року відбувся півфінал світу студентської олімпіади з програмування ACM-ICPC по південно-східній Європі в Вінницькому національному технічному університеті (ВНТУ), який проводився одночасно із фіналом чемпіонату України з програмування ACM-ICPC у вищій лізі.
За підсумками змагань команда ZNTU_SetUp показала відмінний результат, посівши 8 призове місце в підсумковій таблиці півфіналу світу та 7 призове місце в фіналі чемпіонату України у вищій лізі та вирішивши 7 задач з 10, а команда ZNTU_Kappatalize отримала величезний досвід та вагомі практичні навички участі у півфіналі світу, що дозволить їм у майбутньому гідно представляти ЗНТУ (вирішивши 3 задачі з 10).
Загалом у півфіналі світу студентської олімпіади з програмування змагалося 76 команд з 8 країн південно-східної Європи. Завдяки всесвітній мережі Internet півфінал першості світу проводився паралельно на двох майданчиках: у м. Вінниця та в м. Бухаресті. Учасниками вінницького півфіналу світу стали 34 команди з України та Туреччини, а Бухарестський технічний університет прийняв 42 команди з Румунії, Албанії, Туреччини, Сербії, Болгарії, Молдови та Македонії.
Запорізький національний технічний університет на олімпіаді був представлений двома командами:
-
ZNTU_SetUp: Задорожній Євген Віталійович, Безсонов Андрій Георгійович, Косаренко Вікторія Геннадіївна, КНТ-411, IV курс
-
ZNTU_Kappatalize: Твердохліб Євгеній Романович, КНТ-213, Міщенко Максим Євгенович, КНТ-413, II курс, Ковальчук Анжеліка Олегівна, КНТ-512, III курс
Офіційне відкриття півфіналу світу в м. Вінниця розпочалось із вітального слова першого проректора ВНТУ, професора Романюка Олександра Никифоровича, та доповіді директора півфіналу світу, професора Володимира Івановича Месюри.
Після церемонії відкриття олімпіади відбувся пробний тур (знайомство з системою проведення олімпіади). Також учасникам олімпіади були запропонована технічна доповідь представника компанії Facebook щодо успішного проходження співбесід в IT-компаніях.
За основним туром змагань можна було спостерігати в режимі он-лайн через мережу Internet. Конкурс був доволі складним: за 5 годин потрібно було вирішити 10 складних і одночасно цікавих задач, для розуміння і розв'язання яких потрібні були знання не тільки мов програмування (С/С++, Java) і математики, а й теорії алгоритмів, теорії графів, комбінаторики, і найголовніше – володіння нестандартним швидким логічним мисленням. При цьому на команду, що складалась із 3 чоловік, був виділений лише один комп'ютер, тобто змагання вимагало від учасників злагодженої командної співпраці.
З результатами учасників можна ознайомитися на сайті олімпіади.
У програмі олімпіади були також передбачені наступні розважальні заходи: відвідання шоу води, світла і музики (світло-музичний фонтан Roshen) в м. Вінниця, екскурсія до Художнього музею ВНТУ, екскурсія містом з відвідуванням музею-садиби М.І. Пирогова і ставки Гітлера, змагання з боулінгу та інші.
Водночас у Харківському національному економічному університеті на базі кафедри інформаційних систем був проведений IIІ (фінальний) етап Всеукраїнської студентської командної олімпіади з програмування у другій лізі. В олімпіаді прийняли участь біля 40 команд з усіх регіонів України, які успішно виступили у півфіналі чемпіонату України (чвертьфіналі чемпіонату світу), але не пройшли відбір у півфінал чемпіонату світу.
Запорізький національний технічний університет на олімпіаді був представлений командою ZNTU_ByteShift: Грішин Микита Вячеславович, Шатохін Данило Сергійович, КНТ-412, III курс.
За підсумками змагань команда ZNTU_ByteShift, незважаючи на те, що була представлена у неповному складі, показала гарний результат, вирішивши 6 задач з 13.
Також слід відмітити команду ZNTU_BroForce: Лисенко Микита Едуардович, Біруля Ігор Ігорович, Грабовська Юлія Олегівна, КНТ-423, II курс, яка прийняла участь в фіналі України (друга ліга) поза конкурсом (онлайн), вирішивши 4 задачі з 13.
Спонсорами олімпіад виступили провідні світові IT-компанії: IBM, AM-SOFT, Facebook, Microsoft, WIN Interactive, Infopulse, Datagroup, Materialise, CDM, ABBYY, EY, Tucha, Київстар, ILOGOS, Miratech, 1C, SysIQ, GlobalLogic, SoftServe, Kaspersky та інші.
Присутність команд на олімпіадах стала можливою завдяки підтримці ректорату та профкому студентів ЗНТУ.
Загалом, участь в олімпіадах такого рівня – це нагода отримати величезний досвід, адже потрапити до списку фіналістів – означає перш за все перемогти самих себе. Також це можливість привернути до себе увагу ІТ-компаній і отримати від них цікаві пропозиції щодо подальшого працевлаштування.
Ми щиро вітаємо переможців, сподіваємося, що всі студенти отримали величезне задоволення і корисні навички від участі в олімпіаді, і бажаємо всім в майбутньому успішно застосувати свої знання в житті!
доцент кафедри програмних засобів
Табунщик Галина Володимирівна
старший викладач кафедри програмних засобів
Миронова Наталя Олексіївна