Стипендіальна програма стажування для України, започаткована у 2015 році, пропонує українським студентам, магістрам, аспірантам та молодим випускникам університетів пройти стажування у провідних німецьких компаніях протягом 3-5 місяців. Відправити свою заявку на участь можна до 15 червня 2018 р. Термін стажування – з лютого по червень 2019 р. Програма фінансується Федеральним міністерством Німеччини з економічного співробітництва та розвитку (BMZ) і компаніями, в яких стажуватимуться українські учасники.

Заявку можуть подати студенти-бакалаври (які закінчили принаймні 4 семестри), магістри, аспіранти та молоді випускники з першим досвідом роботи або без нього. Їхня галузь навчання повинна мати такі наукові напрямки: управління відходами / відновлення ресурсів та кругове господарство, зелена економіка, відновлювані джерела енергії, машинобудування, електротехніка, енергетика, економіка / фінанси / банківська справа / страхування, сільське господарство, транспорт та логістика, комп'ютерні науки та інформатика, хімія, біологія, політологія, засоби масової інформації та комунікації, германістика тощо.

Заявники повинні бути зареєстровані в українському університеті та мати громадянство України!

Вони, як правило, не повинні бути старшими за 30 років. Потрібно дуже добре володіти англійською мовою. Знання німецької мови вітаються.

Процедура подання заявки складається з:

1. Інтернет-заявки англійською або німецькою мовами. Ваша заявка повинна бути надіслана на таку електронну адресу: Applications-GIZ-Internship-Programme-Ukraine@giz.de

2. Інтерв'ю в одному з наступних міст - Києві, Харкові, Львові, Одесі.

3. Інтерв'ю з компанією (як правило через Skype).

Дати:

– Подання заявки - 2 травня - 15 червня 2018 року.

– Інтерв'ю на вибір (Київ, Харків, Львів, Одеса) - середина липня.

– пересилання коротких біографій компаніям-учасникам, процедура відбору, що проводиться компаніями. Часто компанії приймають рішення на підставі лише написаних CV. Деякі компанії можуть віддати перевагу проведенню додаткової співбесіди з кандидатом по Skype або телефоном) - серпень - жовтень.

– Організація стажування / зустрічі (контракти, страхування, віза, дозвіл на роботу, розміщення), виконується командою проекту спільно з стипендіатами та випускниками, офіційний прийом нових інтернів - початок грудня у Києві.

– Вступний курс у Німеччині. Участь обов'язкова - наприкінці січня.

– Початок стажування (від'їзд у відповідні міста) - 1 лютого.

Більш детальну інформацію про програму можна знайти на сайті http://stipendienprogramm-ukraine.de