Ви є тут

Головна

 

Студенти кафедри теорії та практики перекладу пишуть курсові роботи за наступними напрямками:

“Історія зарубіжної літератури”. Тут розглядається творчість сучасних авторів та видатних письменників усіх епох, наприклад:

“Сім готичних історій” К. Бліксен у світі тендерних досліджень” –науковий керівник Костенко Г. М.; “Урбаністичні мотиви поезії Еліота” - науковий керівник Кузнєцова І. В.; „Особливості художньої репрезентації теми ревнощів у сонет арії Шекспіра” – науковий керівник Торкут Н. М.; “Переосмислення ролі та місця жінки в творах Г. Флобера та В. Винниченка”, ”Зображення різних форс деградація розумної істоти в „Мандрах Гулів ера” Дж. Світа”” - науковий керівник Катиш Т. В.

“Теорія англійської мови”. Роботи пишуться з трьох основних дисциплін: “Теоретична фонетика”, “Порівняльна лексикологія”, “Теоретична граматика”. Розглядаються актуальні питання сучасної англійської мови, наприклад:

“Гендерні особливості словникового складу англійської та української мов”, “Категорія модальності в англійській мові” - науковий керівник Бережна О.О.; „Інтернаціоналізми та їх різновиди в англійській та українських мовах”, „Конверсійний словотвір та його загальна характеристика” – науковий керівник Кущ Є.О.

Практика перекладу науково-технічної літератури”. Наукові роботи студентів охоплюють важливі питання сучасного перекладознавства, як то:

“Дослідження структури опису винаходу в англомовному патенті і аналіз відмінностей правил опису винаходу в українській мові” – науковий керівник Дуйко Є.О.; “Особливості перекладу фразеологізмів”, „Аналіз способів утворення еквівалентів термініві на матеріалі науково-технічних текстів” – науковий керівник Бережна О. О.; “переклад англійських номінативних конструкцій”, „Особливості перекладу багатокомпонентних термінів, аналіз  перекладацьких рішень” – науковий керівник Кузнєцова І.В.

Студенти технічного перекладу постійно приймають участь в наукових студентських конференціях. У 2008 році студентки Пантелєва М. з доповіддю „Гендерні дослідження як науковий підхід у вивченні поетики художнього твору” взяла участь у студентській конференції на базі Донецького національного університету, також отримала диплом лауреата обласного конкурсу обдарованої молоді у галузі «Філософія».

У 2010 році Михайлютенко К.Ю зайняла 3 місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі «Переклад» в місті Донецьк.

У 2011 році Михайлютенко К.Ю зайняла 1 місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузі «Переклад» в місті Донецьк.

Черневич А .О стипендіат програми Всеукраїнської благодійної організації «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива». Студенти кафедри постійно займають призові міста на конкурсах студентських робіт – 3 місце Бурковська, Михайлютенко; 4 місце – Ковш, Ноговіцина.

 

Тематика наукових досліджень дипломних робіт студентів 5 курсу також дуже широка та узагальнююча.

П.І.Б.

ТЕМА ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

КЕРІВНИК

1.

Авер’янова Марія Дмитрівна

Специфіка художніх репрезентацій сімейних стосунків у творах В.Шекспіра

 

Торкут Н.М.

2.

Асланова Діана Олександрівна

Специфіка і функції комічного начала в трагедіях Вільяма Шекспіра

 

Торкут Н.М.

3.

Ковш Катерина Сергіївна

Структурно-семантичний аналіз автомобільної термінології англійської мови у зіставленні з німецькою та особливості її перекладу українською мовою

Катиш Т.В.

 

4.

Кузнєцова Марія Олександрівна

Полісемантизація як домінантна ознака німецького стислого оповідання

 

Волошук В.І.

 

5.

Машинець Ольга Вадимівна

Специфіка художньої репрезентації концепту кохання в трагедіях В.Шекспіра

 

Лещенко А.А.

6.

Михайлютенко Катерина Юріївна

Запозичена лексика юридичного дискурсу англійської та німецької мов і особливості її перекладу українською мовою

Підгорна А.Б.

 

7.

Напалкова Марія Сергіївна

Авторський переклад і його особливості (на прикладі романів В.Набокова «Другие берега» і “Speak, Memory”)

 

Костенко Г.М.