В Запорізькому національному технічному університеті проводиться щорічна науково-технічна конференція «Тиждень науки», яка традиційно присвячується професійному святу – Дню науки. Кафедра «Електропривод та автоматизація промислових установок» кожного року бере участь у заході, представляючи наукові роботи викладачів, аспірантів та студентів.
У конференції викладачі та студенти, серед яких доцент Микола Леонідович Антонов, доцент Андрій Володимирович Пирожок, доцент Олена Сергіївна Назарова, доцент Володимир Володимирович Осадчий, аспірант Володимир Олександрович Новомлинський, студенти групи Е-312 В.В.Брилистий, А.Е.Похил, студенти групи Е-313 Р.І. Савілов, А.С. Духан та багато інших. «Тиждень науки–2016» відзначився розмаїттям доповідей, що свідчить про великий інтерес до наукової діяльності.Найкращими роботами стали «Аналіз процесів у схемі активного однофазного дволанкового безпосереднього перетворювача частоти і стабілізація його регулювальних характеристик» під науковим керівництвом доцента Миколи Леонідовича Антонова, доповідача групи Е324сп Бабакіна Артема Анатолійовича, «Позиційний електроурухомник розімкненої двомасової системи» під науковим керівництвом доцента Володимира Володимировича Осадчого та доцента Олени Сергіївни Назарової, доповідача групи Е313 Романа Ігоровича Савілова.
Серед запрошених – представники запорізької фірми «Інфоком»: генеральний директор Троценко Едуард Анатолійович та випускник кафедри ЕПА, провідний спеціаліст Сергій Румянцев.
Слід підкреслити, що на конференцію завітали учні ЗОШ № 55 Ярмолович Рустам(5 клас) та Дьяченко Дмитро (7 клас) під керівництвом викладача інформатики та економіки Ярмолович Наталії Михайлівни. Хлопці досить впевнено збирають прості та середньої складності електричні схеми.
Програмувати вчаться за допомогою середовища візуального програмування Scratch та освоюють написання скетчів у середовищі програмування Arduino.
Майбутні інженери представили свої успіхи в робототехниці, показали досвід по впровадженню STEM (ScienceTechnologyEngineeringMathematics) освіти в навчальний процес. Вони справді думають про завтрашній день, цілеспрямовані і впевнені в собі, їм небайдуже, що буде завтра, і хто буде розпоряджатися їхньою долею.
Метою проведення було визначення сучасного стану, та рівня інтеграційних процесів, розробка подальших шляхів розвитку інноваційної діяльності. Загалом конференція була дуже інформативна, яка мала певну стимуляцію для студентів.
Кафедра «Електропривод та автоматизація промислових установ» має намір продовжувати брати участь в науково-практичної конференції «Тиждень науки» у майбутньому, та залучати до наукової діяльності своїх студентів.