Випускова кафедра «Автомобілі, теплові двигуни та гібридні енергетичні установки» забезпечує підготовку здобувачів освіти спеціальності 133 – «Галузеве машинобудування» за наступними освітні програми (за освітнім ступенем бакалавра):

• «Двигуни внутрішнього згорання»
  • «Експлуатація, випробування та сервіс автомобілів та тракторів»

за освітнім ступенем магістр:

• «Двигуни внутрішнього згорання»
  • «Колісні та гусеничні транспортні засоби»

На кафедрі проводиться виробнича і переддипломна практики, виконуються курсові проекти і роботи, атестація, дипломування.

Викладачі кафедри читають дисципліни для ІІІ (освітньо-наукового) рівня вищої освіти та керують аспірантами за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування.

Також викладачі кафедри викладають теплотехнічні та гідравлічні дисципліни для майбутніх фахівців на чотирьох факультетах: транспортному, машинобудівному, інженерно-фізичному, електротехнічному а також будівництва, архітектури та дизайну. Важливість вивчення теплотехнічних та гідравлічних дисциплін полягає у тому, що всі явища природи і всі процеси в технічних пристроях і технологічних виробництвах супроводжуються перетвореннями енергії, пов’язаними з виділенням чи поглинанням тепла. Багато з них передбачають застосування рідин чи газів, як теплоносіїв.