10 жовтня 2014 року в рамках проекту TEMPUS ICo-op «Промислова співпраця та креативна інженерна освіта на основі дистанційного інженерного та віртуального інструментарію» відбулася зустріч студентів кафедри програмних засобів з представниками ТОВ «Проком» ( http://procom.zp.ua/ ). Керівник Центру Сертифікованого Навчання ТОВ «Проком» Столярчук Ірина Аркадіївна розповіла про актуальні напрями співпраці компанії з вишами України (PDF, 4.6 МБ).

Студенти довідались про можливості навчання, стажування, сертифікації та працевлаштування, оскільки знавці платформи «1С:Підприємство» сьогодні затребувані на ринку праці, причому не тільки України, але й за кордоном.

Рік тому відбувся перший візит представників ТОВ «Проком» в ЗНТУ. Сьогодні ми вже можемо підсумувати такі основні результати співпраці:

• укладена угода про співпрацю між ЗНТУ (кафедра програмних засобів та кафедра управління персоналом і економіки праці) та ТОВ «Проком» ( http://procom.zp.ua/ );
  • у листопаді 2013 року пілотна група з шести студентів кафедри програмних засобів прослухала сертифікований курс «Вступ в конфігурування в системі «1С:Підприємство». Основні об'єкти. Версія 8.2» на базі Центру Сертифікованого Навчання ТОВ «Проком». Студенти отримали відповідні Свідоцтва;
  • у січні 2014 року відбулося стажування наших студентів на базі Центру Сертифікованого Навчання, по закінченні якого вони успішно здали сертифікаційний іспит на знання основних механізмів платформи «1С:Підприємство 8.2». та отримали відповідні Сертифікати «1С:Фахівець»;
  • в травні 2016 року студентки кафедри програмних засобів Марина Цисарук, Марія Спірідонова, Людмила Медведєва успішно захистили дипломні роботи бакалавра за реальною тематикою, запропонованою фахівцями ТОВ «Проком» на платформі "1С:Підприємство";
  • випускник кафедри Залюбовський Ярослав успішно працевлаштувався завдяки отриманим додатковим знанням та Сертифікату «1С:Фахівець» і працює сьогодні програмістом 1С в компанії Klion Group;
  • дипломні роботи Марини Цисарук «Автоматизація робочого місця керівника проекту в прикладному рішенні "1С: Документообіг 8 для України"» та Марії Спірідонової «Сервісні механізми автоматизації роботи менеджера з продажу путівок на платформі "1С:Підприємство 8"» представлені для участі у щорічному Міжнародному Конкурсі дипломних проектів з використанням програмних продуктів «1С».

Сьогодні, окрім диплому про вищу освіту, роботодавці все частіше вимагають іншого підтвердження компетенцій випускників вишів: додаткових свідоцтв, сертифікатів, а також наявності практичного досвіду – участі в реальних проектах, конкурсах та ін. Тому, зважаючи на потреби сьогодення, завдяки співпраці ЗНТУ – «Проком», ми надаємо студентам можливість отримати таку додаткову креативну освіту.

В той же час, згідно з планом проекту TEMPUS ICo-op, викладачами університету розроблено курси для підвищення кваліфікації представників промислових підприємств та компаній Запоріжжя:

• Системи контролю електричних машин та апаратів (к.т.н., доц. М.О.Поляков);
  • Технології та системи віртуальної та віддаленої інженерії (к.т.н., доц. А.В.Пархоменко);
  • Якість інформаційних систем (к.т.н., доц. Г.В.Табунщик);
  • HR менеджмент інноваційного підприємства (к.с.н., доц. А.В.Соколов).

Пілотне навчання представників промисловості планується здійснювати на початку наступного року через Бізнес-школу ЗНТУ, на сторінці якої буде представлена більш докладна інформація про можливості навчання та отримання відповідних Сертифікатів.

Пархоменко А.В.
доцент кафедри програмних засобів