За сприяння Запорізької міської ради та організаційної підтримки студентського профкому ЗНТУ, ради молодих учених і спеціалістів ЗНТУ, проекту «Центри передового досвіду для молодих учених» (CERES, реєстр. № 544137-TEMPUS-1-2013-1-SK-TEMPUS-JPHE) програми «Темпус» Європейського Союзу, що виконується на кафедрі програмних засобів ЗНТУ, було організовано участь понад 100 студентів, аспірантів та молодих викладачів ЗНТУ в IT-форумі, що проводився 16 вересня 2016 р. в приміщенні «Козак-палацу».

IT-форум – це щорічна конференція, яка збирає фахівців в галузі інформаційних технологій, що зацікавлені в обміні досвідом. Важливим результатом форуму стало створення єдиного майданчика для спілкування студентів і викладачів університетів Запоріжжя, практичних працівників та керівництва ІТ-компаній Запорізького регіону. Це дозволяє розглядати IT-форум як засіб реалізації трикутника знань «освіта-наука-виробництво» у підготовці молодих фахівців з інформаційних технологій.

Форум пройшов у форматі одноденного BarCamp-а в чотири потоки доповідей. У ньому взяли участь найвідоміші представники сфери ІТ.

В межах потоку «ІТ / БІЗНЕС» доповідачі ділилися своїм досвідом ведення бізнесу у сфері інформаційних технологій. Були заслухані доповіді Р. Шурми «I-Металургія», М. Марченка «Автоматизація бізнес процесів», М. Рябоконя «Ноосферна екосистема створення глобальних інженерних продуктів», О. Константинова «Чи потрібні ІТ-сервіси в роздрібній торгівлі», І. Закревського «Інтернет речей – це не тільки розумні речі, але і відмінна можливість знайти себе в ньому», Є. Явтушенка «Проблеми розвитку регіональних контент-проектів і шляхи їх вирішення на прикладі мережі міських сайтів CitySites», Д. Микитюка «Модернізація Укртелекому як база для розвитку IT-сервісів в Україні», Є. Дейнеки «Активація особистого бізнес потенціалу». О. Щербіни «Мобільний в електронній комерції проектах: трафік, аналітика, оптимізація», В. Савченка «Оптимізація міжнародних грошових потоків», І. Радіонова «Застосування сучасних IT-рішень для забезпечення безперервності, оперативності та ефективності роботи патрульної поліції міста Запоріжжя».

В межах потоку «РОЗРОБКА WEB / MOBILE» обговорювалися актуальні теми в сфері веб-розробок, створення мобільних додатків і сервісів. Серед доповідачів потоку виступили випускники кафедри програмних засобів ЗНТУ Володимир Шкрябець з доповіддю «Обробка і кодування відео в реальному режимі часу на Android» та Дмитро Панін з доповіддю «Огляд можливостей IOS SDK для обробки відео».

В межах потоку «МАРКЕТИНГ» обговорювалися питання продажів і комунікації з клієнтами через Інтернет. Інтернет-фахівці маркетингу розповіли про принципи збільшення продажів, розкручування брендів і роботи з клієнтами за допомогою цифрового маркетингу.

В межах потоку «FREE-SPACE» молоді підприємці ділилися досвідом заробітку на фріланс, про можливість заробляти віддалено і створити успішний бізнес в Інтернеті.

Також на форумі проводилася виставка роботів, розробок в сфері тривимірного друку і презентація фірм регіону.

Участь у форумі дозволила викладачам ЗНТУ розширити контакти із підприємствами регіону, а студентам знайти потенційних роботодавців. Це суттєво посилює зв'язки університету та індустрії та відкриває нові горизонти співробітництва.

Сергій Субботін
завідувач кафедри програмних засобів