Ви є тут

Головна

Однією з граней програми Erasmus+ KA1 є можливість для студентів, не покидаючи стін рідного університету, прослухати лекції викладачів з усього світу. В Національному Університеті «Запорізька Політехніка» зараз виконуються 7 проектів обміну з Європейськими університетами. З 13 по 16 травня наші студенти мали можливість прослухати лекції професора П. Арраса (Католицький Університет Льовена, Бельгія) і професора Карстена Вольфа (Університет прикладних наук та мистецтв, м. Дортмунд, Німеччина).

Співпраця з Католицьким Університетом Льовена розвивається з 2012 року і вже має певну історію двосторонніх обмінів (наприклад: http://zntu.edu.ua/uspihy-uchasnykiv-kredytnoyi-mobilnosti-erasmus-ka1, http://zntu.edu.ua/vizyt-predstavnykiv-katolyckogo-universytetu-m-loven-...). Цього разу студенти Машинобудівного інституту прослухали лекції професора П. Арраса «Сучасні транспортні системи енергозабезпечення» та «3D принтінг».

Професор Карстен Вольф провів лекцію в рамках Бізнес Інкубатора ЗНТУ «Інноваційні проекти на основі проектного підходу», в рамках якої студенти і викладачі кафедр Програмних засобів, Інформаційних технологій проектування електронних засобів і Будівельного виробництва і управління проектами мали можливість ознайомитись з трьома різними моделями для стартапів.

Співробітництво між Запорізьким національним технічним університетом та Університетом прикладних наук та мистецтв м. Дортмунд почало розвиватись з 2015 р., але за цей відносно короткий термін вже має суттєві результати.

Отримано фінансування в рамках індивідуальної кредитної мобільності для студентів ЗНТУ за напрямом Комп'ютерні науки та технології, а також Керування проектами. Студенти кафедри програмних засобів пройшли навчання у 2017/2018 н.р., а зараз проходить навчання у Дортмунді студент кафедри інформаційних технологій електронних засобів. ЗНТУ став частиною консорціуму з управління проектами, інноваціями та цифровою трансформацією і кооперацією (http://zntu.edu.ua/mizhnarodni-partnery-zntu).

З 2016 року студенти ЗНТУ мають можливість за рахунок коштів FH Dortmund брати участь у зимових та літніх школах з управління проектами, сталісності та програмного забезпечення для автомобільної промисловості.

У 2019 році було підписано меморандум про співпрацю між нашими університетами.

За останні роки Карстен Вольф був членом організаційного комітету міжнародних конференцій, що проходили в ЗНТУ, зокрема «Комп'ютерне моделювання та інтелектуальні системи» (голова – д.т.н. проф. Субботін С.О.), що була прореферована в міжнародних наукометричних базах даних Scopus та DBLP.

Саме тому, 15.05.2019 року ректор С.Б. Бєліков на розширеному ректораті провів урочисте нагородження проф. Карстена Вольфа званням почесного професора ЗНТУ.

Члени делегації з Німеччини мали можливість відвідати музей технічного прогресу університету, лабораторії кафедр програмних засобів, електричних апаратів, радіотехніки і телекомунікацій, кіберфізичних систем, бізнес інкубатора ЗНТУ.

Гості та викладачі ЗНТУ відвідали компанію Інфоком ЛТД (директор Троценко Е.А.). Делегація на чолі з проректором з наукової роботи та міжнародної діяльності, д.т.н., проф. В.В. Наумиком провели круглий стіл з представниками промисловості Запоріжжя та Запорізької області у Запорізькій Торгово-Промисловій палаті.

В рамках культурної програми змогли здивувати гостей унікальним Музеєм судноплавства та островом Хортиця.