Ви є тут

Головна

Це назва наукової конференції з міжнародною участю, яку присвячено Дню української писемності та мови і 117-ій річниці ЗНТУ. Її проведено на базі кафедри українознавства та загальної мовної підготовки гуманітарного факультету в рамках Днів науки в Україні.

Конференція проходила з 7 по 9 листопада 2017р. Відкрила конференцію її куратор і засновник – доцент Галина Сергіївна Онуфрієнко, зазначивши, що це свято є державним, що національна мова самоідентифікує націю у світовому просторі. Працювали, крім пленарного, і три секційні засідання та «круглий стіл», роботу яких організовували доценти Г.С.Онуфрієнко, Т.Г.Біленко, Т.В.Катиш та секретарі секцій – студенти з ГФ Коноваленко Д. і Пахмутова Г., з ЕТФ Красносельська І., із ФКНТ Джрагацпанян Н.

Конференція вразила актуальністю проблематики та своїми масштабами: узяли участь студенти І-ІV курсів із 8 українських вишів з різних міст – Запоріжжя (ЗНТУ, ЗНУ, ЗДМУ, ХННРА ), Києва (КНУ ім. Т.Г.Шевченка, НАВСУ), Кривого Рогу (КНУ), Миколаєва (ІП ЛДУВС) та польського університету імені Адама Міцкевича (м.Познань). Було заслухано й обговорено 86 доповідей, у тому числі і стендових. Усього близько 350 студентів виявили інтерес до проблематики конференції. Серед них були студенти з усіх факультетів ЗНТУ, проте найбільше – з ГФ та ФСН.

У конкурсі на кращий публічний виступ на пленарному і секційних засіданнях перемогли найбільш ерудовані доповідачі, які показали вільне мовлення українською та ораторську майстерність, презентуючи свою тему, підготовлену під науковим керівництвом викладачів. Серед переможців та активних учасників,яких нагороджено грамотами - Коноваленко Дарина (ГФ-327), Бєлінський Богдан (ЗДМУ), Гавриленко Валерій (ГФ-217), Горбунова Анастасія (ГФ-327), Коваленко Єлизавета (ГФ-217), Капитова Аліна (ФСН-327), Діденко Андрій (ФКНТ-127), Боровик Катерина (ФСН-317), Колупаєв Дмитро (ЗНУ), Волобуєва Ірина (ФЕУ-417), Кушніренко Олена (ЗНУ), Гав'як Василина (ФСН-316), Кавун Ганна (ФСН-316), Кононенко Андрій (ІФФ-317), Пузир Дар'я (ФСН-325), Павленко Євгенія (ГФ-327).

Конференція показала результати наукової роботи студентів із різних ВНЗ та заклала її найближчі перспективи, підтвердила плідну аудиторну та позааудиторну роботу їх наукових керівників, збагатила знаннями кожного, додала досвіду, настрою і впевненості. Якою ж ця конференція залишилась у спогадах її учасників?

Конференція очима її учасників

Приємно було вшосте взяти участь у науковій конференції в ЗНТУ до Дня української писемності та мови. Як і завжди, було масштабно, дуже пізнавально та цікаво. Вдячний організаторам конференції за високий рівень її підготовки та гостинність.

Бєлінський Богдан, студент 6 курсу ЗДМУ

Конференція була добре організована, що давало можливість насолодитися нею, зануритись у висвітлювані доповідачами проблеми. В аудиторії була приємна атмосфера, адже її оформлення (вишиті рушники, ляльки-мотанки, глиняний посуд) віддзеркалювало характер українського народу, його неповторний талант, національний колорит. На цьому заході я отримала безцінний досвід. Він став для мене стимулом до продовження наукової діяльності.

Коноваленко Дарина, студ. гр. ГФ-317 ЗНТУ

Із задоволенням уже вчетверте беру участь у міжвишівській конференції в ЗНТУ до Дня української писемності та мови. Цікаво спілкуватися з гуманітаріями, економістами та дизайнерами. Конференція пройшла пізнавально та об'єднала студентів дев'яти українських університетів .

Колупаєв Дмитро, студ. гр.4215-1 ЗНУ

Конференція була плідна, велична, гідна, по-сімейному затишна. Участь у конференції – це унікальна можливість познайомитися та поспілкуватися з великою кількістю розумних і творчих людей. Інтер'єр аудиторії підвищував настрій, спонукав до хорошої і творчої роботи. Все було так доречно, складалося враження, що аудиторія перетворилася на справжню українську світлицю. Дякую за можливість взяти участь у такій цікавій конференції, протягом якої мала змогу дізнатися багато нової і корисної інформації, яка буде тепер використана на практиці. Подібні конференції необхідно організовувати. Це була незабутня подія, яка точно залишиться в пам'яті на все життя.

Коваленко Єлизавета, студ. гр. ГФ-217 ЗНТУ

Конференція розпочалася з урочистої промови про це державне свято її організатора в ЗНТУ – доктора філософії у філологічних науках, доцента Галини Сергіївни Онуфрієнко. Ми дізналися багато нового про поліглотів, юриста В.М. Корецького, математика М.В. Остроградського, досягнення академіка Б.Є.Патона, роман В. Лиса «Століття Якова», сучасіі назви вулиць Запоріжжя, про Петриківський розпис, експрес-уроки української мови Олександра Авраменка, поезію Т.Г. Шевченка в різних європейських перекладах, про кольористику української вишиванки, видатних запорізьких медиків, інженерів,спортсменів, філологів.

Лющанська Світлана, студ. гр. ГФ-317 ЗНТУ

Конференція була організована бездоганно: все продумано, чітко, виважено. Це інтелектуальна гра, яка захоплює і приваблює багатьма відтінками розкоші спілкування, і відбулася вона на високому рівні наукового формату. Конференція була змістовною й охоплювала багато дискусійних питань. Щиро вдячна за можливість активного обміну міркуваннями, спостереженнями, думками, знаннями. Це безцінний досвід, особливо для молодих науковців.

Шевчук Ірина, студ. гр. ГФ-327 ЗНТУ

Цей науковий форум виконує важливу місію активного залучення української молоді до загальноукраїнського наукового та культурного простору.

Деркач Богдан, студ. гр. ГФ-217 ЗНТУ

Висловлюю найщирішу вдячність організаторам за конструктивну співпрацю та за надану можливість відкривати нові факти в цікавих темах, знайомитися й знаходити однодумців. Дякую за можливість бути частиною цієї святкової події.

Пятенко Алла, студ. гр. ГФ-217 ЗНТУ

Щиро дякуємо всім учасникам конференції за ґрунтовні доповіді, обмін думками, цінні поради! Онуфрієнко Галині Сергіївні – за можливість такого діалогу, за чудову підготовку заходу! Учасникам вдалося зібрати такі цікаві й водночас різні за тематикою доповіді. Особливо мені сподобалися доповіді моєї однокурсниці Коноваленко Дарини та студента медичного університету Максима Чорного. Ще раз дякую Галині Сергіївні і всім учасникам за честь та щорічну радість бути частиною цієї святкової події!

Мартинова Аліна, студ. гр. ГФ-317 ЗНТУ

Теми були дуже різнобічними. Ми слухали про красу Рівненщини, село Петриківку, кольористику української вишиванки і про людей, якими ми маємо пишатися. Також доповіді були присвячені відомим особистостям, серед яких були Остроградський Михайло Васильович, Патон Борис Євгенович, Барський Василь Григорович, Мечников Ілля Ілліч і Лобановський Валерій Васильович. Я впевнена, що в кожного залишилися приємні враження, та вважаю, що проведення таких заходів є дуже корисним. Завдяки ним ми, студенти, можемо інтелектуально розвиватися й дізнаватися про нове. У наступному році я обов'язково спробую стати учасницею такої конференції і це буде для мене честю.

Васюкова Аліна, студ. гр. ГФ-317 ЗНТУ

Досвід участі у конференціях є особливо важливим у житті сучасного студента, адже кожному не раз доводилося виступати перед великою аудиторією, а беручи участь у таких заходах, можна гарно розвинути свої ораторські здібності. Проведення таких конференцій є дуже корисним як для слухачів, так і для доповідачів: одні дізнаються про щось нове, інші розвивають свої навички з ораторського мистецтва. Такі конференції мають лише позитивний вплив на студентів, магістрантів, аспірантів і бажані для проведення.

Дженжера Маргарита, студ. гр. ГФ-317 ЗНТУ

Мене вразили масштаби конференції: багато моїх однолітків приїхали з інших вищих навчальних закладів. Учасники конференції наводили цікаві факти з української культури, з різних галузей української науки, техніки, медицини тощо.

Дарина Хубулова, студ. гр. СН-317 ЗНТУ

Саме наш виш у Запоріжжі об'єднав студентів не тільки різних факультетів, а й різних навчальних закладів. Усі доповіді були яскравими, цікавими, наповнені глибоким змістом, і не було обмежень: від літератури до техніки, гуманітарні, природничі й точні науки – такі безмежні були теми. Загалом – мені дуже сподобалося, бо це стало для мене чудовою можливістю пізнати щось нове, важливе, те, на що раніше не вистачало часу, або просто бажання.

Боровик Карина, студ. гр. СН-317 ЗНТУ

Такі заходи необхідні, оскільки є джерелом саморозвитку, це дуже цікаво: саме так ми отримуємо багато інформації з тих галузей, у яких не працюємо.

Меренкова Вікторія студ. гр. СН-317 ЗНТУ

Атмосфера в аудиторії була дуже привітною та теплою.

Софія Шишкіна студ. гр. СН-317 ЗНТУ