На запрошення Громадської організації «Екосенс» (директор Т. Жавжарова) представники Запорізького національного технічного університету (ЗНТУ) в межах міжнародних проектів «Development of Embedded System Courses with implementation of Innovative Virtual approaches for Integration of Research, Education and Production in UA, GE» (DESIRE, Ref. No. AM 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR) і «Centers of Excellence for young RESearchers» (CERES, Ref. No. 544137-TEMPUS-1-2013-1-SK-TEMPUS-JPHES) програми «Темпус» та «Internet of Things: Emerging Curriculum for Industry and Human Applications» (ALIOT, 573818-EPP-1-2016-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP) програми «Еразмус+» Європейського Союзу взяли участь в організації та проведення фестивалю робототехніки GreenRoboFest-2017, який проходив 01.10.2017 р. у Палаці металургів.
Учасники фестивалю віз ЗНТУ представили наявне робототехнічне обладнання та розповіли про можливе подальше навчання в університеті. Кафедрою програмних засобів (ПЗ) ЗНТУ на виставковому стенді було представлено роботів, отриманих завдяки виконанню проекту «Темпус» Desire. Доцент кафедри А.В. Пархоменко та аспірант А.В. Туленков демонстрували школярам робота-слона, що здатен пересуватися, знаходити вантажі та підіймати їх, а також робота, здатного їхати за маршрутом, позначеним на підлозі. Стенд кафедри ПЗ викликав значний інтерес у дітей та їхніх батьків, які цікавилися подальшим вступом до ЗНТУ на навчання. Кафедрою ЕПА (доцент А.В. Пиріжок) було представлено макет автомийки, кафедрою ЗІ (доцент Г.В. Неласа) проведено майстер-клас з криптографії, кафедрою ІТЕЗ (зав. каф. Г.М. Шило) продемонстровано 3D-принтер.
Фахівці технічних студій школярів провели майстер-класи з конструювання роботів Lego Education, MakeBlock, Arduino, програмування на Scratch, створення ігор на Unity, 3D-моделювання та друк. Цікавою виявилася виставка дронів та стенди фірм-спонсорів заходу.
На фестивалі були також представлені конкурсні розробки молодих науковців – школярів Запорізького регіону, що займаються робототехнікою. Перше місце у конкурсі проектів зайняла запорізька «Станція юних техніків», вихованці якої розробили системи поливу рослин, здатні автоматично регулювати полив та дистанційно керувати ним через мобільний зв'язок. Також на фестивалі іншими учасниками були представлені система «Розумний будинок», система керування телескопом, роботи-маніпулятори, дитячі вироби з конструкторів, хімічні експерименти та інше. Участь у роботі журі з відбору проектів брали заступник директора ІІРЕ, декан ФРЕТ В.С. Кабак, завідувач кафедри ПЗ С.О. Субботін, доцент кафедри ЗІ Г.В. Неласа.
В межах фестивалю проводилися змагання роботів: рейсінг (змагання на швидкість проходження лабіринту), сумо, кегельринг. Діти та підлітки, що брали участь у змаганнях, продемонстрували добрі знання робототехніки та програмування. Учасники заходу були у захопленні від побачених змагань, активно вболівали.
Приємними для учасників фестивалю виявилися численні сувеніри та призи, а також дипломи, якими було нагороджено переможців.
Завідувач кафедри програмних засобів
С.О. Субботін