Ви є тут

Головна

12 квітня, в День авіації і космонавтики, Фонд Бориса Колеснікова підвів підсумки всеукраїнського студентського конкурсу «Авіатор 2019» і оголосив імена ста його переможців. Вони були нагороджені сертифікатами на поїздку на Міжнародний авіакосмічний салон Ле Бурже до Франції.

У нинішньому навчальному році в «Авіаторі» взяли участь 8 500 студентів з 50 технічних і авіаційних вишів країни. Вони пройшли чотири відбіркових етапи: тестування з історії та теорії галузі, технічної англійської, точних наук, а також захистили бізнес-кейси перед експертами в фіналі проекту.

У конкурсне журі увійшли: Антон Волов, випускник Гарвардського університету, володар стипендії «Майбутні лідери в транспорті» Eno Center for Transportation (США); Олександр Черепанов, експерт авіаційної галузі; Максим Гладський, керівник департаменту з академічних зв'язків «Прогрестех-Україна»; Євген Іванов, директор представництва Emirates в Україні. Очолив команду професіоналів відомий авіаконструктор Дмитро Ківа.

Фахівці відзначають – з року в рік проекти конкурсантів стають складнішими, професійнішими, охоплюють широкий спектр тем. Цього разу вони стосувалися використання технологій доповненої реальності, боротьби з аерофобією, скорочення витрат чартерних рейсів, створення онлайн-платформ, боротьби із забрудненням, управління повітряним рухом, розробок дронів з різними завданнями і функціями, впровадження прогресивної системи надання медичної допомоги на борту літака та ін.

«Формат «Зацікав інвестора», обраний для фінального етапу «Авіатора», дозволив студентам розкритися, вступити в діалог з членами журі, представити роботи в практичному аспекті, продемонструвати творчий потенціал. Ми спостерігаємо, як формується інтелектуальна складова української авіації, і я бачу в цьому велику заслугу Фонду Бориса Колесникова. Той факт, що щорічно сто молодих авіаторів стають гостями найбільших міжнародних авіасалонів, переоцінити неможливо. Це величезний внесок в розвиток української науки і освіти», – поділився враженнями Євген Іванов, член журі проекту.

Президент Фонду привітав сто кращих студентів з блискучою перемогою в конкурсі і майбутньою поїздкою на престижний авіафорум Ле Бурже в Париж. «Наша країна внесла гідний внесок в історію світової космонавтики і авіації. І, незважаючи на те, що за останні п'ять років ми не випустили жодного літака, дивлячись на наших переможців, я абсолютно впевнений в майбутньому української авіації і в майбутньому нашої молоді. Серед їхніх робіт є хороші масштабні розробки в області безпілотних літальних апаратів, навіть є пропозиція щодо зменшення Boeing 787 Dreamliner. Конкурсна комісія розгляне 4-5 проектів переможців на виділення додаткового гранту для створення ними та їхніми командами власного бізнесу», – зазначив Борис Колесніков.

Поїздка студентів до Франції відбудеться в червні. На авіафорумі вони побачать новинки і кращі досягнення світової авіакосмічної галузі, поспілкуються з професіоналами, пройдуть майстер-класи, а також відвідають відомий парк розваг Діснейленд.

Серед переможців «Авіатора-2019» сім студентів та молодих спеціалістів, випускників Запорізького національного технічного університету, а саме: Маракін Віталій Ігорович (гр. М-714м), Мороз Богдан Костянтинович (гр. М-714м), Нагалюк Марина Андріївна (гр. М-614м), Похвалітов Андрій В'ячеславович (ЗМКБ ДП «Івченко-Прогрес»), Панін Володимир Володимирович (КП НВК «Іскра»), Винник Михайло Дмитрович (АТ «СПКТБ «Запоріжгідросталь»), Міхайлютенко Олег Анатолійович (АТ «Мотор-Січ»).

«Бувають дні, значення яких можна оцінити тільки з часом. Мені здається, сьогодні у мене саме такий день. У своє професійне свято я отримав чудовий подарунок – можливість побувати в Парижі разом з хлопцями та дівчатами з інших вишів і міст, стати частиною великого світу авіації, а в майбутньому – поповнити ряди технічної та авіаційної еліти України», – розповів Олег Міхайлютенко, переможець конкурсу «Авіатор 2019» із Запорізького національного технічного університету.

Нагадаємо, Фонд Бориса Колеснікова двічі ставав переможцем Національного рейтингу благодійників в номінації «Краща благодійна організація з бюджетом від 10 до 100 млн. грн., вкладених в розвиток науки і освіти України». Щорічно до освітніх проектів Фонду («Авіатор», «Морське справа», «Залізничник», «Програміст», «Агро», «Архітектор» і «Харчові технології») приєднуються тисячі талановитих і цілеспрямованих студентів, які планують впроваджувати власні розробки і розвивати стартапи в вітчизняних галузях.