Ви є тут

Головна

Стали відомі переможці освітнього проекту «Авіатор 2018», який вже в сьомий раз реалізував Фонд Бориса Колеснікова для студентів технічних спеціальностей України. У конкурсі взяли участь більше 8000 конкурсантів з 50 вузів країни.

12 квітня, в Міжнародний день авіації і космонавтики, Президент Фонду Борис Колесніков вручив дипломи сотні кращих конкурсантів, які подолали три етапи тестувань з ключових предметів і успішно захистили свої проекти в фіналі. Президент Фонду привітав юних авіаторів з перемогою і майбутньою поїздкою на Міжнародний авіасалон Фарнборо в Лондон. «Я дуже задоволений рівнем підготовки студентів, їх зацікавленістю в «Авіаторі», бізнес-ідеями. Є кілька проектів конкурсантів, які мають прикладне застосування. До таких можна віднести роботи, де авіація тісно співпрацює з агросектором. Так, наприклад, є пропозиції використовувати дрони, які допомагають аграріям, фермерам і це коштує відносно недорого. Одна з конкурсанток запропонувала прибирати космічне сміття. Поки наші міські голови не можуть вирішити проблему утилізації сміття на Землі, авіатори знають, як прибрати його в космосі. Це доказ того, що наша молодь на порядок випереджає знання і вміння сьогоднішніх окремих представників держуправління», – зазначив Борис Колесніков.

Згідно зі статистикою, профільний Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського «ХАІ» виявився лідером за кількістю переможців «Авіатора 2018» серед вищих навчальних закладів-учасників. Серед непрофільних навчальних закладів можна виділити Донецький національний технічний університет (м. Покровск), Запорізький національний технічний університет (м. Запоріжжя) та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» з гідною підготовкою своїх студентів. Серед переможців від ЗНТУ – аспірант другого року навчання Михайлютенко Олег Анатолійович та студенти Неманежин Євген Олександрович (гр. М-614), Желєзняков Андрій Миколайович (гр. М-625сп) та Нагалюк Марина Андріївна (гр. М-625сп).

Голова журі «Авіатора 2018», відомий авіаконструктор Дмитро Ківа побажав переможцям конкурсу втілити в життя свої задумки і реалізувати професійні мрії. «У фіналі конкурсу виявилися дуже сильні студенти, представники провідних технічних вузів України. Конструктори, диспетчери, інженери, пілоти – всі намагалися здивувати розробками і оригінальною подачею. Пишаюся молодим поколінням українських авіаторів, вони примножать досягнення вітчизняної авіаційної галузі, про них буде говорити весь світ», – розповів про свої враження від «Авіатора 2018»та його учасників Дмитро Ківа.

З 18 по 21 липня сто переможців конкурсу Фонду Бориса Колеснікова відвідають Великобританію і один з найвідоміших авіафорумів світу – Фарнборо. Там студенти побачать новинки світового авіапрому, побувають біля стендів флагманів літакобудування Airbus, Boeing, Bombardier, Embraer, Gulfstream і представників відомих авіаліній, з ними поділяться досвідом авіафахівці, який в майбутньому молоді авіатори застосують в Україні. Крім того, переможців «Авіатора 2018» чекає цікава екскурсія по Лондону, відвідування основних визначних пам'яток міста і Парку розваг.

Нагадаємо, в 2017-2018 навчальному році благодійний Фонд Бориса Колеснікова ініціював проведення семи освітніх конкурсів для талановитої молоді України. Проекти «Агро 2018» і «Харчові технології 2018» успішно завершилися, а їх переможці відвідали провідні профільні виставки у Вероні і Кельні відповідно. Тридцятка молодих архітекторів відправиться в архітектурний тур в Дубай вже в кінці квітня в рамках конкурсу «Архітектор 2018», і стільки ж студентів – переможців «Морської справи 2018» – відвідають суднобудівний форум в Афінах у червні. Кращі студенти, що проявили себе в проекті «Залізничник 2018», у вересні побувають на транспортній експозиції InnoTrans 2018 у Берліні. До 1 травня включно на сайті Фонду йде реєстрація в конкурсі для айтішників «Програміст 2018» з поїздкою переможців до Японії.