Ви є тут

Головна

Міністерство освіти і науки України забезпечило підключення понад 100 українських вишів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних за кошти держбюджету (зокрема, 68 закладів отримали доступ до бази Scopus, а 64 – до Web of Science). Підключення проходило через Державну науково-технічну бібліотеку, що дозволило як гуртовому покупцеві знизити вартість передплати.

В місті Запоріжжі 2 виші отримали доступ до міжнародних наукометричних баз:

Запорізький національний технічний університет від 1 листопада 2017 року отримав доступ до SCOPUS, найбільшої в світі універсальної реферативної та бібліографічної наукометричної бази даних від компанії Elsevier.

Запорізький національний університет – отримав доступ до Web of Science (Clarivate Analytics).

Звертаємо увагу науковців, що відповідно до вимог МОН, установа, що отримала доступ, зобов'язана надавати його у комп'ютерних залах своїх бібліотек всім бажаючим – незалежно від того, які установи та заклади вони представляють!

Scopus — це найбільша міжнародна реферативна та наукометрична база рецензованої літератури: наукових журналів, книг та матеріалів конференцій. Ресурс індексує понад 21 500 рецензованих наукових журналів (близько 60 млн. записів) із різних галузей знань – природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров'я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також 130 000 книг. Також Scopus відстежує дані про цитування та розраховує різноманітні дослідницькі метрики.

Серед переваг цієї бази даних варто відзначити зручний і простий інтерфейс, можливість побачити результати за всіма можливими джерелами пошуку, зокрема деталізовану картину за назвами журналів, авторами і співавторами, організаціями, роками, типами публікацій тощо.

Доступ до цієї бази даних можна отримати з усіх комп'ютерів, підключених до інтернет через мережу Запорізького національного технічного університету.

Початок роботи за посиланням: Scopus: пошук документа ( https://www.scopus.com/search/form.uri?display=basic )

Корисно ознайомитись із наступними матеріалами:

– Коротка інструкція з користування базою англійською мовою ( https://www.elsevier.com/__data/assets/pdf_file/0005/79196/scopus-quick-reference-guide.pdf )

– Навчальні відео-інструкції англійською мовою від Scopus ( https://ru.service.elsevier.com/app/answers/detail/a_id/19261/#myscopus )

– Запис вебінару російською мовою «Использование Scopus при подготовке публикации» ( https://www.youtube.com/watch?v=ntOOUxh8Qjc&feature=youtu.be )

– Канал Elsevier CIS ( https://www.youtube.com/channel/UCLvMridlr-pZV5ekbw62SHQ ) на YouTube.

Доступ до бази даних Scopus – це можливість слідкувати за міжнародними науковими дослідженнями, отримувати актуальну та якісну наукову інформацію із своєї тематики, дані про цитування та ін.

З питань проведення консультацій та тренінгів по ресурсу звертайтеся до сектору інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення наукової бібліотеки ЗНТУ, головний корпус, ауд. 250, т. 4-10, відповідальні – Коваленко Олена Валентинівна та Пилипенко Наталія Володимирівна.