Вельмишановний Петро Дмитровичу,

багатотисячний колектив викладачів, співробітників та студентів Запорізького національного технічного університету вітає Вас з нагоди Вашого видатного ювілею!

Ваш життєвий шлях є взірцем сумлінної та плідної праці на користь Вітчизні, що відзначено орденами «Трудового Червоного Прапора», «За заслуги ІІІ ступеню», медалями і чисельними почесними грамотами та подяками.

Результатом наукової діяльності в стінах ЗНТУ, на підприємствах та науково-дослідницьких інституціях держави є більш ніж 200 наукових праць, у т.ч. 4 монографії, 90 авторських свідоцтв та патентів. Винахідницька робота відзначена званням «Заслужений винахідник України». Ваша безпосередня участь в наукових розробках сприяла створенню потужної наукової школи по дослідженню, розробці та впровадженню у виробництво приладів силової електроніки. Ви один з ініціаторів створення Асоціації інженерів силової електроніки, яка об'єднує біля 300 відомих вчених країн СНД, являєтесь Головою українського технічного комітету МЕК ТК-32 «Силові перетворювачі» та членом багатьох редколегій науково – технічних журналів та видань. Особливо слід відмітити, що в науковій роботі Ви не зупинились на досягнутому і успішно продовжуєте фундаментальні наукові дослідження в галузі силових електроприладів.

Закономірно, що фахівець такого професійного рівня досяг високих показників в справі підготовки викладацьких кадрів. Під Вашим керівництвом захищені 1 докторська та 7 кандидатських дисертацій і на цьому робота не зупиняється. Викладацьким складом кафедри ЕЕА, якою ви керуєте, готуються фахівці, знання яких визнається не лише на підприємствах України але й за кордоном.

Широко відомі Ваші особисті людські якості, що поєднують вимогливість і принциповість керівника з толерантністю та високою порядністю, незмінну наукову культуру і такт з вмінням відстоювати свої наукові погляди і життєві цінності.

Ми впевнені, що Ви і надалі збережете творчу наснагу та кращі свої якості; ще зможете досягти нових звершень у науково-педагогічній діяльності для розвитку енергетичної галузі та процвітання держави України.

Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров'я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху. Живіть довго, в щасті, благополуччі та при доброму здоров'ї!

26 квітня 2015 р.

Профкоми