Численні аналітичні дослідження та дискусії щодо підвищення ефективності та конкурентоспроможності закладів вищої освіти України піднімають низку питань, зокрема чи мають ЗВО перспективи розвитку? Саме це стало темою зустрічі ректора Запорізької політехніки Віктора Грешти з президентом НАПН України, академіком Василем Кременем.

Серед необхідних заходів, направлених на розвиток університетів, потрібно включити запровадження освітніх технологій, розвиток матеріально-технічної бази, створення освітньо-наукових центрів з підготовки інженерних кадрів. Випускники таких центрів політехнічної освіти мають володіти сучасними компетентностями із організації високотехнологічних процесів та виробництв.

Обов'язково потрібно враховувати специфіку промисловості в конкретних регіонах країни.

Серед низки заходів, які повинні регулярно організовувати провідні ЗВО України, це співпраця з іншими науковими та освітніми закладами національного та міжнародного рівня, спеціалізовані форуми.

Так, у червні 2023 року НУ «Запорізька політехніка» проводить Всеукраїнський форум «Дні освітнього лідерства». Віктор Грешта із задоволенням запросив президента Національної академії педагогічних наук Василя Григоровича Кременя взяти участь у заході.