18 січня ректор Національного університету «Запорізька політехніка» зустрівся з Михайлом Кінебасом — керівником відділу роботизації компанії «ФАНУК Україна» дочірньої компанії FANUC Corporaton.

Компанія FANUC Corporaton є світовим лідером у виробництві роботів та ЧПК. На 2022 рік у світі встановлено більше 680 000 роботів і більше 5 000 000 ЧПК.

Під час зустрічі було підписано договір про створення першої в Україні навчальної лабораторії з програмування роботів FANUC на базі НУ «Запорізька політехніка».

Спільна лабораторія, яка буде оснащена ліцензійним програмним забезпеченням FANUC ROBOGUIDE, дозволить проводити сучасне навчання з програмування промислових роботів FANUC.

ROBOGUIDE — це інтелектуальне програмне рішення для 3D-програмування роботів FANUC, що забезпечує моделювання руху робота, створення керуючих програм для роботизованих комплексів і візуалізація технологічного процесу.

Завдяки вбудованій бібліотеці у користувача є повний доступ до всіх роботів та інтелектуальних опцій FANUC.

Функції моделювання та конфігурування робота містять повний пакет верифікації для перевірки часу циклу виявлення та запобігання зіткнень для процесів зварювання, фарбування, палетизація, завантаження/вивантаження деталей із верстатів і т.д.

ФАНУК Україна провела навчання базовому програмуванню промислових роботів науково-педагогічних співробітників університету. Програмне забезпечення насамперед планується для застосування в освітніх програмах спеціальності 131 Прикладна механіка.

Запорізька політехніка є першим та єдиним закладом вищої освіти України, з яким компанія FANUC зацікавлена у практичній співпраці та вже інвестувала в розвиток його науково-технічного та освітнього потенціалу.

Серед перспективних напрямів подальшого співробітництва обговорено можливу участь здобувачів освіти НУ «Запорізька політехніка» у світовому русі WorldSkills, глобальним партнером якого з робототехніки є компанія FANUC Corporaton