Ви є тут

Головна

Голова комітету ВР з питань освіти Максим Луцький заявив, що за результатами 2011 року на одну вакансію претендувало вісім осіб, серед яких багато випускників

Зокрема, коментуючи свій законопроект щодо участі роботодавців в освітньому процесі для підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів, він висловив думку, що освіта має бути нерозривно пов’язаною з ринком праці, повідомляє УНН ( http://www.unn.com.ua/ua/exclusive/607862-pivtoramilyonnu-armiyu-bezrobitnih-ocholyuyut-vipuskniki-vnz-%E2%80%93-m.lutskiy/ ).

"За результатами 2011 року на одну вакансію в середньому по Україні претендувало вісім осіб, які шукали роботу. Велика частина з більш ніж півторамільйонної армії безробітних – це молодь, випускники вищих навчальних закладів. Така ситуація виникла через невідповідність попиту на робочу силу тим пропозиціям, які дають вищі навчальні заклади. Тому роботодавці мають бути залучені до формування змісту вищої освіти", – підкреслив політик.

За словами народного депутата, зміни до чинного закону "Про вищу освіту" пропонують поєднання інтересів навчальних закладів і роботодавців у забезпеченні якісної підготовки кваліфікованих кадрів, розвитку наукових процесів.

"Важливим є запровадження рейтингів успішності студентів за кожний семестр і за весь час навчання. Він має бути доступним на офіційному сайті ВНЗ. Крім того, потрібно створити спільно з роботодавцями базу даних про наявність вакантних місць на ринку праці. Роботодавці мають бути повноцінним учасниками освітнього процесу", - пояснив народний депутат.