12 квітня відбулось засідання Громадської організації «Спілка ректорів закладів вищої освіти України», до якої долучився ректор Національного університету «Запорізька політехніка» Віктор Грешта – голова ради ректорів Запорізького регіону.

Зустріч відбулась на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Під час зустрічі Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий наголосив на сучасних викликах, представив бачення та програму розвитку освіти і науки України.

Олександр Новіков — голова Національного агентства з питань запобігання корупції доповів про врегулювання питання сумісництва та конфлікту інтересів в закладах вищої освіти. Також представив можливість участі у грантових проєктах, ініційованих європейськими партнерами щодо проєкту «Прозорі університети».

Андрій Вітренко, заступник Міністра освіти і науки України, презентував ініціативу першої леді Олени Зеленської та МОН України про запровадження в освітні програми окремих блоків та модулів щодо ментального здоров'я особистості в умовах війни.

Голова спілки ректорів ЗВО України Петро Куліков доповів про необхідність напрацювання моделей розвитку автономії та конкурентоспроможності закладів вищої освіти, які будуть запроваджуватися за результатами спільної роботи МОН, керівників, колективів та студентства закладів вищої освіти.

Впевнені, що відповідні заходи, напрацьовані ідеї та механізми взаємодії представників освітянської спільноти стануть запорукою розвитку людського капіталу та потенціалу нашої країни!