6 квітня відбулось чергове засідання ради ректорів закладів вищої освіти Запорізької області.

На засіданні були присутні:

Голова Ради ректорів закладів вищої освіти Запорізького регіону, Грешта Віктор Леонідович – ректор Національного університету «Запорізька політехніка».

Члени Ради ректорів:

керівники закладів вищої освіти Запорізького регіону:

Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д. Моторного, Класичного приватного університету, Бердянського державного педагогічного університету, Комунального вищого навчального закладу «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради, Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б.Хмельницького, Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій.

Директор департаменту освіти і науки Запорізької обласної ради – Погребняк Юлія Валеріївна, Голова Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України – Гринь Надія Іванівна, Виконавчий директор Запорізької обласної спілки промисловців, підприємців та роботодавців «Потенціал», заступник голови з питань комунікації з представниками промисловості, організацій та бізнес структур – Крайній Валерій Григорович, Голова Асоціації правозахисних організацій студентів Запорізької області – Іванченко Андрій Володимирович, Голова Ради директорів фахових коледжів Запорізької області – Баршай Ольга Костянтинівна, Радник ректора Національного університету «Запорізька політехніка» – Бєліков Сергій Борисович, Помічник-консультант голови підкомітету з вищої освіти комітету Верховної Ради України з освіти, науки і інновацій – Бахрушин Володимир Євгенович, Вчений секретар Ради ректорів закладів вищої освіти Запорізького регіону: Наумик Валерій Владиленович – проректор з НПР та МД Національного університету «Запорізька політехніка»

На засідання ради ректорів були запрошені:

В.о. міського голови Запоріжжя, секретар Запорізької міської ради – Куртєв Анатолій Валентинович

Т.в.о. директора департаменту освіти і науки ЗОДА – Захарчук Віктор Миколайович

На засіданні ради ректорів обговорили Порядок прийому 2023 р. та визначили ряд проблемних питань. Голова ради ректорів Грешта В.Л. наголосив на необхідності створення консолідованої позиції щодо важливості створення особливих умов вступу в університети, які знаходяться в регіонах, на території яких ведуться активні бойові дії.

В.о. міського голови Запоріжжя, секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв виступив з підтримкою пропозицій щодо удосконалення Правил прийому. Наша головна задача вже сьогодні думати про те, як повернути дітей до України, до рідного Запоріжжя. Тому дуже важливо сьогодні створити сприятливі умови вступу, підтримати учнів з окупованих територій.

Т.в.о. директора департаменту освіти і науки ЗОДА Віктор Захарчук також виступив з підтримкою внесених пропозицій. Спеціальні умови вступу до ЗВО в нашій області – дуже важливе питання. Досвід минулого року показав, що об'єднавши зусилля ми можемо подолати будь-які виклики.

За результатами обговорення цих питань було запропоновано сформувати пропозиції щодо удосконалення Порядку прийому у 2023 році. Узагальнені пропозиції надіслати до Спілки ректорів закладів вищої освіти України та до Міністерства освіти і науки України.

На засіданні також говорили про необхідність розвитку нашого регіону, про надання можливості працівникам запорізьких підприємств здобути вищу освіту або другу вищу освіту. Університет готовий надати допомогу на кожному етапі вступної кампанії. Сьогодні дуже важливо, щоб наші люди залишались в рідному регіоні, працювали на підприємствах Запоріжжя.

Ще одне важливе питання, яке було піднято під час засідання ради ректорів – це покращення умов довійськової та військової підготовки. Кафедра військової підготовки Запорізької політехніки має необхідну матеріально-технічну базу, кадровий потенціал. Сьогоденні реалії доводять необхідність докорінної зміни в підходах довійськової та спеціальної військової підготовки громадян України, підвищення загальної готовності всіх членів суспільства до можливих викликів воєнного характеру, зазначив під час свого виступу завідувач кафедри військової підготовки Костянтин Альохін.