У суботу 23 грудня відбулося онлайн-заняття гуртка «Карусель напрямів» Дитячо-юнацького наукового університету НУ «Запорізька політехніка».

Перше заняття на тему: «Історія електроенергетики». Заняття було присвячено Дню енергетика — 22 грудня. Учні познайомилися з історією виникнення електроенергетики на прикладах рідного краю. Було розглянуто розвиток науково-технічного прогресу та виклики, з якими стикається сучасна людина. Заняття проводилось у формі інтерактиву, під час якого була здійснена мандрівка у часі важливими моментами історії розвитку електроенергетики в нашій країні, а також мандрували територією країни, вивчаючи визначні події.

Друге заняття на тему: «Енергія стихій в автомобілі». Під час заняття учні дізналися, що стихії вогню, повітря, води та землі використовуються в різних системах, вузлах та агрегатах автомобіля. Так, в середині циліндрів двигуна панує стихія вогню, яка виникає завдяки 1 частці бензину, 15 часткам повітря та іскровому розряду в 30000 В. Стихії повітря та води приводять в дію різні системи та механізми автомобіля такі як гальма, підвіска та механізм підйому кузова вантажівки й багато інших. А без енергії землі важко уявити саме існування автомобіля. Починаючи з того, що з надр землі видобувають нафту, з якої роблять паливо для автомобіля, мастило, фарби, лаки, гуму та багато чого іншого. А також з надр землі видобувають корисні копалини, з яких роблять всі металеві деталі автомобіля. Та закінчуючи тим, що без зчеплення коліс із землею (дорогою) автомобіль не зможе рушити з місця і відвести нас, куди потрібно.

Вдячні за ініціативність та творчий підхід викладачам Запорізької політехніки Світлані Лапкіній, Андрію Щербині, Вадиму Кубічу та всім дітям за активну участь і зацікавленість.

З нетерпінням чекаємо наступних зустрічей у новому 2024 році!