Звершилась XІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Південь України в умовах глобальних соціокультурних трансформацій: питання культурної, етнорелігійної, етнічної та національно-громадянської ідентичності»

Конференцію, присвячену вивченню етнокультурних процесів на Півдні України, традиційно організувала кафедра українознавства та ЗМП Запорізької політехніки.

До участі у пленарному засіданні цього року долучились представники Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, Національного заповіднику «Хортиця», Київського університету ім. Бориса Грінченка, Запорізького національного університету.

Доповіді зосереджено на пошуку та розробці нових теоретичних підходів до здійснення державної етнополітики. Всі вони об'єднані спільним посилом серед пріоритетних завдань такої політики має — бути захист мовних, етнокультурних, релігійних та інших прав, свобод і цінностей громадян, які проживають на тимчасово окупованих росією українських територіях, а також вимушених переселенців.

Дякуємо всім, хто взяв участь у роботі 14-ї конференції. Такі зустрічі надають можливість історикам, соціологам, філософам, філологам, політологам та краєзнавцям ознайомити широкий загал з розмаїттям етнічних культур, що мешкають на території України, дозволяють зберігати та поновлювати творчі зв'язки між науковцями різних поколінь, наукових шкіл і регіонів України.