При формуванні пропозицій вищі навчальні заклади мають враховувати прогнозовану регіональну чисельність випускників основної та старшої школи
Міністерство освіти звернулося до керівників вузів з проханням надати пропозиції щодо обсягу прийому за державним замовленням на 2012 рік.

Про це йдеться в листі профільного відомства, що адресований керівникам вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти.

При формуванні вузами пропозицій обсягу прийому за державним замовленням за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста та бакалавра міністерство просить врахувати прогнозовану регіональну чисельність випускників основної та старшої школи.

"У зв’язку з цим, а також з метою приведення у відповідність з регіональними ринками освітніх послуг та ринків праці, просимо проектні показники обсягу прийому на навчання та випуск фахівців у 2012 році погодити з Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями та регіональними центрами зайнятості", - йдеться в листі Міносвіти.

У Міністерстві освіти зазначають, що розміщення державного замовлення за напрямами (спеціальностями), як і у попередні роки, буде здійснюватися з урахуванням профільності вищого навчального закладу.

"Пропозиції щодо обсягу державного замовлення на напрям "Право" розглядатимуться для юридичних академій та класичних університетів, на напрям "Економіка підприємства" - для економічних, класичних та технічних університетів, на напрям "Фінанси і кредит" - для економічних та класичних університетів, на напрям "Облік і аудит" - для економічних, класичних та технічних університетів", - повідомляється у листі профільного міністерства.

"Пропозиції щодо обсягу державного замовлення Міністерством будуть враховуватися на напрями, на які у 2011 році прийом становив не менше 15 місць, разом з тим, пропозиції щодо державного замовлення обсягом менше 15 місць будуть враховуватися лише за напрямами галузей знань "Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини" та "Мистецтво", - зазначають в МОНмолодьспорт.

У міністерстві також повідомили, що пропозиції щодо обсягу прийому за державним замовленням на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації розглядатися не будуть.

Пропозиції щодо обсягу прийому за державним замовленням у 2012 році вузи мають надіслати до міністерства не пізніше 1 лютого.