Ви є тут

Головна

Міністерство освіти спростувало інформацію про те, що вузи купують бланки дипломів у 20 разів дорожче собівартості

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти, на сторінках деяких засобів масової інформації через їхню некомпетентність розповсюджено неправдиву інформацію стосовно вартості виготовлення документів про освіту.

Зокрема у повідомленні зазначалось, що державне підприємство "Інфоресурс" - уповноважений орган МОНмолодьспорту із забезпечення навчальних закладів документами про освіту - закуповує у ДП "ПК "Зоря" бланки документів про освіту, що виготовляються поліграфічним способом по 1,49 грн, а реалізовує навчальним закладам – по 36,30 грн.

У зв’язку з цим Міністерство освіти повідомляє, що ДП "Інфоресурс" здійснює закупівлю документів про освіту з дотриманням законів України.

Так у повідомленні зазначається, що бланки документів про освіту, що виготовляються поліграфічним способом (всього 23 види бланків), Державне підприємство "Інфоресурс" закуповує у ДП "ПК "Зоря". Зазначені бланки документів мають різну ціну. Більшість з них, що реалізовується навчальним закладам – додатки до диплома про вищу освіту, які державне підприємство закуповує по 0,90 грн, а реалізовує навчальним закладам по 1,20 грн та дипломи для іноземних громадян, які закінчили вищий заклад освіти України, які державне підприємство закуповує по 18,90 грн, а реалізовує навчальним закладам по 22,20 грн.

Документи про освіту, що виготовляються на основі фотокомп’ютерних технологій, державне підприємство закуповує у інформаційно-технічного адміністратора інформаційно-виробничої системи "ОСВІТА" по 33,96 грн, і тільки ці документи про освіту реалізовує навчальним закладам по 36,30 грн, з яких 2,34 грн становить вартість послуг, що надає державне підприємство при забезпеченні навчальних закладів документами про освіту.

МОНмолодьспорту закликає представників засобів масової інформації, які поширили неправдиву інформацію, спростувати її, і надалі, під час підготовки статей, оперувати лише офіційною інформацією та не вводити в оману своїх читачів.

Довідка:
Державне підприємство "Інфоресурс" забезпечує навчальні заклади документами про освіту державного зразка, що виготовляються поліграфічним способом та на основі фотокомп’ютерних технологій, перелік та зразки яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1997 р. № 1260.