6 червня у НУ «Запорізька політехніка» розпочався всеукраїнський форум «Дні освітнього лідерства» у традиційному змішаному форматі, щоб взяти участь змогли всі охочі!

Провідною темою форуму стала «Майбутнє української освіти: лідерство, яке змінює».

Розпочав форум ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта, підкресливши необхідність організації таких майданчиків для об'єднання освітян, вивчення передового досвіду, успішних кейсів провідних університетів України і відповідно формування лідерського потенціалу закладів вищої освіти, що і має визначати орієнтири та механізми реформування і успішного розвитку системи вищої освіти в сучасних умовах суспільних та економічних трансформацій.

Привітали учасників форуму голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина, заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк, голова Спілки ректорів закладів вищої освіти України Петро Куліков, член наглядової ради університету, перший заступник керівника, головний конструктор тематичного напряму «Нові авіадвигуни» ДП «Івченко-Прогрес» В'ячеслав Меркулов і президент Запорізького обласного союзу промисловців і підприємств (роботодавців) «Потенціал» Олександр Головко.

Спікерами форуму виступили ректори закладів вищої освіти, які щоденно долають виклики, спричинені воєнними кризовими умовами: ректор Національного університету «Запорізька політехніка» Віктор Грешта, ректор Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Олександр Азюковський, ректорка Одеського національного технологічного університету Лариса Іванченкова, в.о. ректора Національного фармацевтичного університету Алла Котвіцька, ректор Національного університету «Чернігівська політехніка» Олег Новомлинець, ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимир Онищенко, ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Сергій Оковитий, ректорка Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Наталя Фалько, в.о. ректора Приазовського державного технічного університету Олена Хаджинова, ректорка Херсонського національного технічного університету Олена Чепелюк, в.о. ректора Державного університету економіки і технологій Андрій Шайкан, а також член Національного агентства кваліфікацій Василь Федюк.

Обговорення були побудовані навколо тем розбудови і зміцнення освітянської спільноти, реформації систем вищої освіти, інтеграція наших ЗВО до європейського освітнього простору.

На молодіжній секції виступали очільники молодіжних об'єднань і студентських самоврядувань. Їх виступи були пов'язані з інструментами прогресивного молодіжного лідерства.

Разом забезпечуємо конкурентоспроможність українських закладів вищої освіти на світовій арені!