21–22 листопада на базі кафедри технології авіаційних двигунів відбулась перша з початку повномасштабного вторгнення науково-технічна конференція, присвячена майбутній авіації, присвячена 125-річчю Національного університету «Запорізька політехніка», 95-річчю Машинобудівного факультету, 20-річчю кафедри технологій авіаційних двигунів, 80-річчю ДП «ІВЧЕНКО-ПРОГРЕС».
Конференцію відкрила відповідальна секретарка конференції, доцентка кафедри технології авіаційних двигунів Ольга Бабенко. З вітальними словами до учасників звернулися проректор з наукової роботи НУ «Запорізька політехніка» Вадим Шаломєєв, заступник директора ДП «Івченко-Прогрес» з наукової роботи Юрій Торба, заступник головного інженера з авіаційної та наземної тематики АТ «Мотор Січ» Павло Харенко, професор Грузинського технічного університету Рауль Турманідзе (м. Тбілісі), професор Університету науки і технологій AGH ім. Станіслава Сташича Міхал Бембенек (м. Краків), керівник програми інженерії авіації Грузинського технічного університету професор Раміль Зукакішвілі (м. Тбілісі), професор Люблінського технологічного університету Михайло Пашечко, професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Любомир Роп'як.
Традиційно, партнерами заходу є ДП «ІВЧЕНКО-ПРОГРЕС» та АТ «Мотор Січ», які завжди підтримують інноваційні проєкти та сприяють професійному зростанню молодих талантів.
Науковці зібралися, щоб презентувати свої ідеї, вражати креативом і спільно формувати нове майбутнє галузі. Свої доповіді на конференції представили науковці з провідних наукових та навчальних закладів України, Грузії, Польщі, Румунії, та Чехії.
На конференції працювало чотири секції: конструкція і міцність, технологія виробництва і ремонту, матеріали авіаційного виробництва, підтримка та організація виробництва.
Участь у конференції є важливим кроком для студентів, аспірантів та молодих учених. Це сприяє їхньому науковому і освітньому розвитку, розширенню знань, а також підвищенню якості апробації дисертаційних робіт PhD.
Конференція «Молодь в авіації» — це не лише майданчик для обміну ідеями, досвідом і науковими досягненнями, а й простір для народження нових рішень і перспективних технологій, які стануть основою майбутнього авіації. Символ того, що навіть у найважчі часи наука, освіта та молодь залишаються джерелом світла та надії. Ідеї, розробки студентів, аспірантів та молодих учених, їх прагнення змінити світ на краще — це те, що допоможе Україні не лише вистояти, але й впевнено рухатись вперед, до розвитку та процвітання.
Щиро дякуємо всім за активну участь! Бажаємо успіхів і нових досягнень!