У квітні 2022 року в рамках допомоги Україні були запропоновані IT-курси від уряду Японії. Студенти Національного університету «Запорізька політехніка» мали змогу протягом двох місяців дистанційно навчатися в японському університеті Yamanashi.

19 липня Президент університету Yamanashi Ph. D. Shinji Shimada привітав студентів Запорізької політехніки із успішним завершенням навчання. Результати курсів будуть враховані студентам у рамках академічної мобільності.

Сертифікати спеціалізованих курсів отримали студенти факультету комп'ютерних наук та технологій — Андрій Діденко та Костянтин Чічук.

На церемонії урочистого нагородження були присутні ректор Запорізької політехніки — Віктор Грешта, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності — Валерій Наумик, радник ректора — Сергій Бєліков та директор центру CIDECS — Дмитро Павленко.

Віктор Грешта подякував уряду Японії та особисто президенту університету Yamanashi Ph. D. Shinji Shimada за підтримку академічної спільноти України, надання безкоштовного доступу до фахових спеціалізованих курсів з IT-напряму і висловив надію на подальше розширення співпраці Запорізької політехніки з університетами Японії в рамках академічного та наукового співробітництва в галузі механічної інженерії, електроенергетики, авіадвигунобудування та економіко-гуманітарних відносин.