Дистанційне навчання в умовах карантину внесло свої корективи в організацію навчального процесу студентів кафедри програмних засобів. Але, поряд з новими викликами, ми відкрили й нові можливості для неформальної освіти студентів.

В результаті, 17 студентів за спеціальністю 121 Інженерія програмного забезпечення та 22 студенти за спеціальністю 122 Комп'ютерні науки отримали Сертифікати компанії Siemens, що підтверджують їх знання згідно з вимогами Siemens Technical Education Program. Першою успішно впоралася з завданням студентка групи КНТ-128сп Ганна Вічева, яка отримала Сертифікат вже 2 квітня 2020 року.

Це стало можливим завдяки досвіду всесвітньо відомої компанії Siemens та її програми Siemens Technical Education Program. В рамках цієї програми компанія пропонує різні навчальні курси, зокрема курс Basics of Electricity, який дає базові знання студентам щодо розробки програмного та апаратного забезпечення вбудованих та кіберфізичних систем, реалізації технологій Інтернету речей, розробки систем типу Розумний будинок та Розумне місто.

Для підвищення ефективності процесу навчання, студентам було запропоновано окрім оригінальної версії курсу англійською мовою, також адаптований нами курс українською мовою. Після опанування матеріалів курсу, студенти мали можливість пройти онлайн тестування на сайті компанії Siemens та, у разі успішного підтвердження знань (більше 70% правильних відповідей), отримати відповідний Сертифікат.

Додаткові бали успішним студентам, що отримали Сертифікати, було зараховано в рамках відповідних дисциплін, які вони вивчали у весняному семестрі.

Отриманий досвід є цікавим та корисним, оскільки мотивує студентів вивчати передові технології всесвітньо відомих компаній та впроваджувати отримані знання в своїй подальшій професійній діяльності.

Анжеліка Пархоменко,
доцент кафедри програмних засобів