29 листопада в Національному університеті «Запорізька політехніка» відбувся І (внутрішньоуніверситетський) етап ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який організувала та провела кафедра українознавства та загальної мовної підготовки.

Сьогодні проведення Конкурсу надзвичайно важливе, адже це сприяє формуванню нового етичного мислення й поширенню українських цінностей.

Тарас Шевченко став одним із творців української нації. Для багатьох поколінь українців поет був і залишається справжнім національним пророком, символом високих духовних можливостей української людини. Його спадщина – це «велика книга мудрості, книга любові до України». Слово Шевченка невмируще й потужне, зрозуміле багатьом народам, а сила заповітів — живильна й невичерпна.

У Конкурсі взяли участь представники різних факультетів — найкращі знавці української мови нашого закладу.

Незважаючи на те, що цьогорічний етап проходить у таких складних для України умовах, учасники змогли долучитися з усіх куточків світу. Надалі учасники отримали завдання, над яким працювали відповідно до вимог Конкурсу, розкриваючи питання літературної спадщини Великого Кобзаря, проєкцію його творів на сьогодення.

За результатами перевірки конкурсних робіт студентів журі визначить переможців, які матимуть нагоду взяти участь у наступному етапі конкурсу.

Модераторкою першого етапу було обрано доцентку кафедри українознавства та загальної мовної підготовки Біленко Тетяну.