Сьогодні, 17 жовтня, почав роботу V Міжнародний науковий конгрес ТОВАРИСТВО НАВКОЛИШНЬОГО ІНТЕЛЕКТУ.

З вітальним словом виступив ректор НУ «Запорізька політехніка» Грешта Віктор Леонідович.

Під час свого виступу Віктор Леонідович зазначив, що провідна роль в процесі модернізації економіки та інноваційних змін належить освіті та науковому середовищу, яке знаходить нові можливості ефективного використання різних ресурсів, та перш за все людського капіталу.

Запорізька політехніка тісно співпрацює в науково-технічному напрямі з більшістю великих підприємств регіону: АТ «Мотор Січ», ДП «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г. Івченка, ПАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь», ПрАТ «Дніпроспецсталь», ТОВ «НВП «ХАРТРОН-ЮКОМ».

Крім великих підприємств Запорізька політехніка співпрацює з малим та середнім бізнесом. У 2019 р. за підтримки Запорізької ТПП та АППАУ підписав меморандум про співпрацю у напрямі створення Центру 4.0, як головного Центру інновацій та навчання за технологіями 4.0 Запорізького регіону. У 2020 р. університет став учасником Запорізького кластеру “ІАМ” та продовжив роботу по ідентифікації послуг з брокереджу, впровадження якісно нового рівня співробітництва між вченими університету та учасниками секторів промислових хайтек в межах Індустрії 4.0.

НУ «Запорізька політехніка» здійснює активну політику інтернаціоналізації — приєднаний до підписантів Великої Хартії Університетів (Magna Charta); увійшов у міжнародні рейтинги (Multirank); є учасником міжнародних проєктів Erasmus+, DAAD; учасник у великих регіональних асоціаціях співпраці (Мережа Чорноморських університетів BSUN). Національний університет «Запорізька Політехніка» у липні 2022 р. було обрано повноправним індивідуальним членом Асоціації європейських університетів (англ. European University Association, EUA).

Робота з розроблення Стратегії розвитку НУ «Запорізька політехніка», яка ґрунтується на ідентифікації не лише власного потенціалу професорсько-викладацького складу та менеджменту університету, а й партнерів різних рівнів дозволить забезпечити ефективну реалізацію отриманих результатів і Стратегічне інноваційне лідерство у Запорізькому регіоні.