Ви є тут

Головна

На початку липня 2022 року за підтримки програм ERASMUS+, DAAD, а також Федерального міністерства освіти на науки Німеччини, на базі Дортмундського університету прикладних наук та мистецтв відбулося одразу декілька заходів, спрямованих на розвиток співпраці у галузі науки та освіти між університетами Німеччини, України, Литви, Азербайджану, Казахстану та ін.

1-2 липня 2022 року стартувала 13-та Міжнародна наукова конференція (International Research Conference, IRC), в роботі якої взяли участь 136 учасників з 18 країн світу з 67 доповідями. Від Запорізької політехніки було представлено дві доповіді:

- Research of the robotic platform iRobot Create 2 (Дарина Мошинець (студентка групи КНТ-511м), Марія Тягунова (доцент кафедри комп'ютерних систем та мереж), Галина Киричек (доцент кафедри комп'ютерних систем та мереж);

- Content management system for remote laboratory development (Олена Терещенко (студентка групи КНТ-211м), Олександр Соколянський (аспірант кафедри програмних засобів), Анжеліка Пархоменко (доцент кафедри програмних засобів)).

За результатами роботи журі конференції, Дарина Мошинець отримала нагороду в номінації Кращий постер та була відзначена Сертифікатом та подарунком.

3-6 липня 2022 року відбулася інтернаціональна Літня школа для викладачів за підтримки проєкту ERASMUS+KA1 WORK4CE “Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century” (619034-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP), в якій від Запорізької політехніки взяли участь Анжеліка Пархоменко (доцент кафедри програмних засобів), Ірина Зеленьова (доцент кафедри комп'ютерних систем та мереж), Галина Табунщик (професор кафедри програмних засобів) та Тетяна Колпакова (доцент кафедри програмних засобів). Темою Літньої школи для викладачів стало «Навчання на основі проблем і викликів для тренування основних навичок у проєктному середовищі». Зокрема, було розглянуто наступні питання:

- застосування навчання, орієнтованого на проблеми та виклики, для дидактичних цілей;

- як планувати, готувати та проводити гнучкі транскордонні проєкти із залученням промисловості для освітніх цілей;

- як вибрати відповідний проєктний кейс і підготувати для подальшої проєктної роботи;

- як побудувати збалансовані студентські команди для кращого тренування м'яких навичок (Soft skills);

- як працювати з Moodle як середовищем електронного навчання (e-learning);

- як застосовувати орієнтоване на результат оцінювання навчальної діяльності.

Паралельно з Літньою школою для викладачів, 4-8 липня 2022 року, за підтримки проєкту ViMaCs (Virtual Master Cooperation Data Science), що фінансується DAAD та спрямований на створення віртуальної навчальної та лабораторної інфраструктури для цифрового навчання та портфоліо модулів у галузі Data Science, працювала Літня школа з «Передових перспектив науки про дані» для студентів.

В роботі школи взяли участь студенти Дортмундського університету прикладних наук і мистецтв, Національного університету «Запорізька політехніка», Західноукраїнського національного університету (м. Тернопіль), Київського національного університету будівництва та архітектури та Національного університету «Львівська політехніка». Від Запорізької політехніки в командах навчалися та працювали студенти: Дарина Мошинець (КНТ-511м), Олена Терещенко (КНТ-211м), Ганна Шило (РТ-619), аспіранти кафедри інформаційних технологій електронних засобів Павло Анікін та Ольга Кохан.

Під час Літньої школи для студентів магістратури розглядалися такі теми: Штучний інтелект і аналіз даних; Бізнес-аналітика та прийняття рішень; Збір і обробка даних; Хмарні системи обробки даних; Операції машинного навчання. Лекції студентам читала інтернаціональна команда викладачів, зокрема від Запорізької політехніки: Сергій Субботін (завідувач кафедри програмних засобів), Тетяна Колпакова (доцент кафедри програмних засобів), Наталя Миронова (доцент кафедри інформаційних технологій електронних засобів). Студенти мали можливість застосувати свої знання, розв'язуючи кейс, наданий компанією Blacktron.AI, а наприкінці тижня результати роботи команд були презентовані представникам компанії.

6 липня 2022 року, в гібридному форматі, відбулася зустріч представників консорціуму міжнародного освітнього проєкту ERASMUS+KA1 WORK4CE “Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century” (619034-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP). Координатор проєкту Галина Табунщик розповіла про поточні задачі та виклики проєкту, зокрема підготовку проміжного звіту для Європейської комісії, закупівлю обладнання, пілотне навчання та необхідність активізації роботи проєктних команд.

Плідна співпраця студентів та викладачів Запорізької політехніки з європейськими партнерами створює підґрунтя для подальшого удосконалення навчального процесу та розвитку наукових досліджень.

Разом до перемоги!!!