28 травня магістранти першого курсу ОПП «Психологія» разом з доцентками кафедри Катериною Пилипенко та Тетяною Бородулькіною взяли участь у відкритій онлайн-лекції на тему «Логотерапія у вихованні і педагогіці» Даніеля Бруцзоне (Daniele Bruzzone) — логотерапевта з Італії (професор кафедри педагогіки Міланського католицького університету; член Міжнародної ради Інституту Віктора Франкла у Відні; керівник Центру дослідження впливу, контекстів та освітніх відносин (CARE) та співкоординатор дослідницької групи з педагогіки, охорони здоров'я та догляду Італійського товариства педагогіки (SIPed); директор журналу «A-tier Encyclopaideia» (Журнал феноменології та освіти); співредактор збірників «Емоційне життя та освіта», «Екзистенціалізм та гуманітарні науки» (FrancoAngeli Edizioni) тощо). Лекцію було організовано і проведено Українською асоціацією логотерапії та екзистенційного аналізу.

Учасники ознайомилися з основними напрямами застосування ідей логотерапії Віктора Франкла в освітній сфері, в налагодженні дитячо-батьківських стосунків та у розв'язанні актуальних проблем виховання сучасних дітей (на прикладі Італії). У кінці зустрічі Даніель Бруцзоне відповів на численні запитання учасників, зокрема й на ті, що були пов'язані з ціннісним вихованням українських дітей під час війни. Лектор підкреслив унікальність досвіду українських дітей та молодих людей, які, попри жахи війни, навчаються в таких умовах цінувати життя та випрацьовують резилієнтність, що допоможе їм гідно і повноцінно, зі смислом, прожити своє життя надалі, чого, наприклад, часто не вистачає європейським дітям та молодим людям.

Це було не перше долучення кафедри психології до відкритих лекцій, навчальних курсів та семінарів від Української асоціації логотерапії та екзистенційного аналізу. Викладачі кафедри та здобувачі, переважно магістранти, протягом останніх двох років є активними учасниками різних навчальних заходів від УАЛЕА.

Доцентка Тетяна Бородулькіна пройшла навчання на кількох тривалих навчальних курсах і здобула базову освіту логоконсультанта з відповідними сертифікатами (навчальний курс «Logotherapy and existential analysis» від the Ottawa Institute of Logotherapy accredited with the international association of logotherapy and existential analysis (диплом, 120 годин), ведучий Едвард Маршалл — PhD, професор психотерапії та духовності імені Віктора Франкла у Вищій теологічній організації, Сарасота, Флорида, США; зареєстрований психотерапевт Коледжу психотерапевтів Онтаріо, Канада; дипломований клініцист, довічний член та викладач Інституту логотерапії Віктора Франкла, США); навчальний курс «The spiritual capabilities of Viktor Frankl's logotheory» («Духовні можливості логотеорії Віктора Франкла»), ведучий Тімо Пурйо — доктор філософії, акредитований логотерапевт; президент і головний тренер Інституту Віктора Франкла у Фінляндії (Viktor Frankl Institute Finland).

Професорка кафедри Наталія Савелюк, доцентка Тетяна Бородулькіна та магістрантка Оксана Єремеєва пройшли «Базовий курс з логотерапії та екзистенційного аналізу» (сертифікат, 60 годин; ведучий — Маршалл Хамільтон Льюіс, PhD, акредитований логотерапевт, виконавчий директор Southwest Guidance Center, США, Канзас).

Крім того, доцентка Тетяна Бородулькіна була одним зі спікерів від української делегації на Міжнародному конгресі з Логотерапії від Viktor Frankl Institute of Logotherapy (США), який пройшов у жовтні 2023 р. в онлайн-режимі.

Враховуючи зацікавленість українських фахівців ідеями логотерапії В.Франкла, а також зануреність викладачів і здобувачів кафедри психології в тему логотерапії, до програми V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі», яка була проведена на базі нашого університету 14–15 травня, було включено до секцій психологічного напрямку секцію «Розвиток логотерапії та екзистенційного аналізу в Україні».

Кафедра психології висловлює щиру вдячність Українській асоціації логотерапії та екзистенційного аналізу за всі можливості і цікаві заходи!