Збільшувати держзамовлення немає сенсу, оскільки на нього не вистачає абітурієнтів
Про це "Коментарям" ( http://comments.ua/ ) повідомив голова Комітету ВР з питань науки і освіти Максим Луцький.

За його словами, в цьому році 26 вузів не впоралися з держзамовленням, тому в збільшенні кількості бюджетних місць немає ані потреби, ані логіки.

Тому Луцький пропонує відхилити законопроект про зміни в Законі "Про вищу освіту" щодо збільшення кількості бюджетних місць у державних вузах з 51% до 75%.

За словами Луцького, у цьому році близько 50% абітурієнтів отримали можливість навчатися за бюджетні кошти. "Фактично при зменшенні кількості абітурієнтів на 42%, держзамовлення зменшилося лише на 20%. Тобто, з кожних 100 випускників середньої школи 50 змогли вчитися на бюджеті", - зазначив Луцький, додавши, що такі пропорції мають залишитися.

Крім того, голова комітету підкреслив, що під час підготовки постанови було враховано і думку соціологів.

"За останні 10 років було ліквідовано майже 1 тисячу шкіл. Цифри не дуже оптимістичні. Адже кількість дошкільнят до початку 2020-х практично не зміниться, кількість школярів до 2018-му зросте, а після 2024-го - зменшиться. А студентів до початку 20-х років зменшиться на 40%. Логічно, що й кількість бюджетних місць також має відповідати цьому співвідношенню", - підкреслив Максим Луцький.