21 березня доцентка кафедри журналістики НУ «Запорізька політехніка» Наталія Островська провела тренінг «Пастки соцмереж у воєнний час. Конструювання медіареальності» для старшокласників Запорізької гімназії №93 на базі їх «Простору можливостей».

Серед обговорених тем:

• пошук перевірених джерел інформації;
  • методики розпізнавання ботів і тролів у соцмережах;
  • фейки та маніпуляції останніх місяців.

Найбільшу увагу було приділено дипфейкам, оскільки розвиток штучного інтелекту ускладнює їх виявлення. Тому учасники детально дослідили технології створення, проаналізували загрози інформаційній безпеці, створені неконтрольованим поширенням дипфейків, та навіть створили меми про них.

Команда Запорізької політехніки вже багато років підвищує рівень медіаграмотності серед наших студентів і школярів міста. Наша мета — розвивати критичне мислення в суспільстві та підтримувати інформаційну безпеку в країні!

Тренінг проведено в межах проєкту «ЗаПорогами брехні: вивчаймо і протидіймо!» у співпраці з ГО «Соціальна взаємодія».