Метою викладання дисципліни є формування у студентів знань, навичок та уміння згідно ОКХ, які дозволяють навчити студентів теорії надійності та її забезпечення на стадії проектування, теорії математичної обробки результатів випробування на надійність, а також методі розрахунку ефективності технічних систем.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен:

знати головні поняття з елементів параметричної та структурної надійності, навчитися методам розрахунку та аналізу надійності електричних апаратів на стадії конструкторської розробки, володіти способами перевірки завданих показників надійності під час випробувань, методом математичної оцінки результатів випробувань.

вміти обрати теоретичний закон розподілу визначаючого параметру, підготувати початкові дані та розробити алгоритм розрахунку показників надійності, обрати план випробувань та обробити отримані дані з урахуванням конкретних особливостей конструкції та умов експлуатації апарату.

Викладач: д.т.н., проф. Андрієнко Петро Дмитрович

Методичне забезпечення

1. Завантажити робочу програму

2. Завантажити методичні вказівки до лабораторних робіт

Найменування показників Галузь знань, спеціальність, освітній ступінь Характеристика навчальної дисципліни
денна форма навчання заочна форма навчання
Кількість кредитів – 5 Спеціальність: 141 "Електротехніка, електротехніка та електромеханіка" нормативна
Спеціалізація: Електричні машини і апарати
Змістових модулів – 5 Галузь знань: Електрична інженерія Рік підготовки:
5-й 5-й
Індивідуальне науково-дослідне завдання – Семестр
Загальна кількість годин – 150 10-й 10-й
Лекції
  Освітній ступень: Магістр 28 год. 8 год.
Практичні, семінарські
Лабораторні
28 год. 6 год.
Самостійна робота
100 год. 140 год.
Індивідуальні завдання: 0 год.
Вид контролю: екзамен