Утверджуємо імідж високоосвіченої української нації, підносимо значення українського слова та плекаємо неоціненний скарб — нашу мову.
8 листопада серед заходів до Дня української писемності та мови кафедра українознавства та загальної мовної підготовки організувала й провела інтелектуально-духовний міжфакультетський круглий стіл на тему: «Сучасні наративи в лінгвістичному дискурсі», у якому взяли участь близько ста студентів різних факультетів нашого університету. До обговорення мовознавчих проблем долучилися бакалаври першого курсу, які прагнуть поглиблено вивчати багатство українського слова. Засідання круглого столу стало майданчиком для виступів, презентацій студентів як гуманітарного, так і технічного напрямів.
Українська мова — це мова свободи й волі, могутня зброя українського народу в боротьбі за нашу незалежність і перемогу. Вона є одним із головних чинників в обороні країни від ворога, навіть набагато більшої міцності, ніж усі фортеці. Мова стала об'єктом дослідження в роботах Іщенко Софії (ФІБЕК-233) «Роль української мови в боротьбі за незалежність», Мельника Микити (СН-123) «Наратив про мовний простір», Трубай Ольги (ФЕУ-413) «Мова як засіб національної самоідентифікації українців», Ярцевої Вероніки (ФЕУ-413) «Своєрідність української мови на морфологічному та лексичному рівнях», Шестакова Ярослава (ФКНТ-213) «Сучасний мовно-культурний простір в умовах війни», Солопатича Івана (ЕТФ-253) «Мовна картина світу українців під час війни».
Мова — живий чутливий організм, вона постійно розвивається та збагачується. На засіданні круглого столу було представлено доповіді, які розкривають вплив суспільства на розвиток мови: Мацура Максим (ФКНТ-213) «Емоційно-оцінні новотвори на позначення ворога в інтернет-дискурсі», Піддубний Данило (ФКНТ-213) «Особливості комп'ютерних новоутворень в англійській мові», Власов Ілля (ФКНТ-213) «Неолексеми на позначення реалій російсько-української війни», Кириченко Кирило (ЕТФ-313) «Стилістично знижена лексика в мові засобів масової комунікації», Трухачов Артем (БК-233) «Особливості українського молодіжного інтернет-сленгу».
У доповідях студентів було досліджено, як російська агресія проти України вплинула на емоційний стан українців, що особливо відчувається на лексичному рівні: Філоненко Роман (ФКНТ-113) «Семантична специфіка фразеологізмів у медійних текстах політичного спрямування 2022-2023 років» та Місько Анна (МФ-213) «Архетипи у віршах-рефлексіях на сучасну російсько-українську війну».
Учасники вшанували пам'ять захисників України, завдяки яким ми маємо можливість навчатися, розвивати країну, втілювати свої мрії. Презентацію про нашого земляка, захисника України, науковця — В'ячеслава Зайцева — підготувала Анципирович Владлена (ФЕУ-513).
Активну допомогу студентам у підготовці матеріалів для доповідей та в оформленні презентацій надали наукові керівники: доц., к. філол. н. Біленко Т.Г., доц., к. філол. н. Катиш Т.В., доц. Бондарчук К.С., ст. викл. Миронюк Л.В. Наразі проведення таких заходів надзвичайно важливе, бо це сприяє формуванню нового етичного мислення й поширенню цілісного наративу, який би об'єднав суспільство завдяки українській мові, ствердивши її як пріоритет розвитку незалежної держави.
Модераторка заходу — доцентка кафедри українознавства та загальної мовної підготовки Біленко Тетяна.