Ви є тут

Головна

За останні роки ринок промислової робототехніки стрімко зріс. Гнучкі та прості у впровадженні роботи знаходять все більше користувачів у різноманітних сферах застосування від виробничого складання до фрезерування з ЧПУ, зварювання, пакування, охорони здоров'я, і навіть мистецьких проєктів.

Невід'ємною складовою при вивченні сучасних засобів автоматизації та роботизації є програмне забезпечення. Воно дозволяє автономно програмувати та моделювати промислових роботів.

Тому вкрай актуальною для забезпечення розвитку нашої держави в умовах масового впровадження кіберфізичних систем у виробництво (Індустрія 4.0) є підготовка висококваліфікованих фахівців, які вміють використовувати різноманітне спеціалізоване програмне забезпечення для розв'язування типових інженерних задач у галузі автоматизації та роботизації, зокрема із застосуванням методів інформаційних технологій.

В рамках розвитку партнерських відносин з одним із лідерів в розробці засобів програмування промислових роботів канадська компанія RoboDK надала НУ «Запорізька політехніка» власне ліцензоване програмне забезпечення. Це дозволить забезпечити освітній процес за освітніми програмами «Автоматизація, мехатроніка та робототехніка», «Промислова автоматика» та «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод» ( «Кафедра електроприводу та автоматизації промислових установок», «Кафедра інформаційних технологій електронних засобів») сучасним програмним комплексом та вивести його на новий рівень.

RoboDK підтримує понад 50 різних виробників роботів, серед яких Kuka, Fanuk, ABB, YASKAWA. RoboDK використовується компаніями будь-якого розміру від стартапів до найбільших світових корпорацій.

Навчальне програмне забезпечення RoboDK включає функції:

  • симуляції та офлайн-програмування;
  • роботизованої обробки (будь-яке програмне забезпечення CAM);
  • 3D-друку (будь-яке програмне забезпечення Slicer);
  • необмеженого доступу до бібліотеки роботів;
  • необмеженої генерації програм;
  • симуляції кількох роботів;
  • доступу до драйверів роботів.